Qualcomm Snapdragon İşlmecileri GPU Güncellemesine Sahip Olacak

Qualcomm geçtğimiz günlerde yeni nesil işlemcilerini tanıtmıştı. Bu işlemcilerin en önemli özelliği olarak Google Play Store üzerinden işlemcilerin GPU'larına güncelleme alması belirlendi.

Qualcomm Snapdragon İşlmecileri GPU Güncellemesine Sahip Olacak

Qualcomm teknoloji anlamında birçok telefonun işlemcilerine yön veren işlemci üreten bir dev olarak bu piyasada gittikçe yükselmektedir. 2020 yılı içerisinde amiral gemisi olarak tabir edilen akıllı telefonlarda kullanılacak olan işlemcilerin GPU'larına yönelik yapmış oldukları çığır açan bir çalışmayı açıklamış oldular. Buna göre GPU bölümlerinin güncelleme almasıyla şimdiye kadar yaşanan ve birçok bireyi mutsuz eden kısımların da ortadan kalkması beklenmektedir. Özellikle bazı oyunların grafik alt limitlerini karşılayamayan işlemcilere bu sayede güncelleme gelerek aynı oyunu rahatlıkla oynanabilecek konuma getirme imkanına sahip olacaktır. 

Google Play Store üzerinden bu güncellemelere kullanıcılar rahatlıkla ulaşabilecek. Diğer yandan Snapdragon 865, 765 ve 765G işlemcileri belirtilen yolla güncelleme alabilecekler. İşlemci sektörüne bambaşka bir bakış açısı getiren bu gelişme, yeni bir telefon dünyasına açılan kapıyı işaret etmektedir. Eski nesil işlemcilerde uygulanmayacak olanbu sistem, yeni nesil çıkan işlemcilere özel olarak tasarlanmıştır. Şimdilik bu kadarlık bir açılamanın dışında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu güncellemeler ne zaman tam ve kesin bir şekilde başlayacak? Sorusunun yanıtı şimdilik cevapsız kalacaktır. Diğer yandan bu güncellemeler otomatik olarak mı yoksa bireylerin isteğine göre mi  alınması durumu da ilerleyen günlerde kesinlik kazanacaktır.  

Qualcomm Snapdragon İşlemci Snapdragon İşlemci GPU Güncellemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor