AMD, Mini Bilgisayar İşlemcilerini Tanıttı

Çıktığı günden bu yana Intel için oldukça sıkı bir rakip olan AMD, sırada mini bilgisayarlara el atmış durumdadır. Buna göre Ryzen V1000 ve R1000 mini bilgisayar işlemcilerini üretip tanıtmıştır.

AMD, Mini Bilgisayar İşlemcilerini Tanıttı

AMD, bilgisayar işlemcileri adına çıktığı günden bu yana oldukça hızlı ve ivmeli bir büyüme gerçekleştirmiştir. Buna göre şimdiye kadar alanında rakip tanımayan Intel için bir yarış söz konusu olmuştur. Kısa sürede oldukça popüler hale gelen ve tutulan AMD işlemcileri artık mini bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Mini bilgisayarlar adına özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olan V1000 ve R1000 işlemci modelleri bu alandaki Intel'in yeni rakipleri olacaktır. Kendi ürettiği mini bilgisayarlarında bu işlemcileri kullanacak olan AMD, Ryzen teknolojisini benimseyerek üretim yapmıştır. Bununla birlikte sadce kendisi olmamakla birlikte başka firmalar da bu işkemcileri kullanmaya taliptirler. ASRock ve Simply NUC gibi firmalar bu işlemcilere özel tasarlanmış model mini bilgisayarlara daha şimdiden sahiptirler.

Bu işlemcilerin genel amacı düşük güçle yüksek performans elde edebilmektir. Ryzen teknolojisi kullanılarak bu materyallerin bu işlevsel özelliklere sahip olması sağlanmıştır. Zen ve Vega işlemcilerin birleşmiş hali olan Ryzen teknolojisi, nesne tanıma ve makine görüşü gibi alanlarda kullanılacak olan bu mini cihazlar için birer biçilmiş kaftandır. Bunun yanında Intel bu alanda kendisine bundan sonra oldukça sıkı bir rakip edinmiştir. 

AMD AMD Ryzen R1000 İşlemci AMD Ryzen V1000 İşlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor