Pantone 2020 Yılına Mavi Rengi Seçti

Pantone Renk Enstitüsü 2020 yılı içinde ön planda olması düşünülen renk olarak mavi rengi seçti. Bu rengin güven verdiği açıklanmıştır.

Pantone 2020 Yılına Mavi Rengi Seçti

Pantone, her yıl olduğu giğbi bu yıl için de gelecek yıla dair yılın rengini seçmiş bulunmaktadır. Buna göre 2020 yılının rengi klasik mavi olacaktır. Bu renk mavinin biraz daha koyu tonunu tarif etmektedir. Diğer yandan mavi rengin herkes açısından güven verici bir kısmı olduğunu da açıkça söyleyebiliriz. Sakinlik ve bağ kurmakla alaklı da olan bu rengin seçilmesi günümüzün güvensiz ve rahatsız edici ortamlarından kaynaklanmaktadır. Buna göre bu rengin belki de şans getireceğine inanabiliriz. Sadeliğin zerafeti ve sonsuzluk gibi güzel çağrışımlar yapan bu renk aslında hayatımızın büyük bir çoğunluğunda karşımıza çıkmaktadır. 

İnsanların genelde beğeni anlamında kendilerine uygun ve ortak bir renk olacak maviyi seçtiklerini söyleyebiliriz. Tamamen stresten uzak ve bireyin kendisini bulmaya yardımcı bir araç olan bu mavi renk, aynı zamanda gökyüzünde bizi karşılamaktadır. Bu renk tonu bir pembe gibi cinsiyeti olan renklerden değildir. Tamamen kkucaklayıcı ve ortak bir noktada bireyleri buluşturduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl bu renkteki eşyaların üretimi ve sunulması adına Pantone, Adobe ve The Inside gibi çeşitli şirketlerle ortaklık kurmaya başlamıştır. 

Pantone Pantone Klasik Mavi Pantone Yılın Rengi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor