Nokia, 2020'de 5G Teknolojisiyle Gelecek

Teknoloji gelişimiyle birlikte akıllı telefon sektöründeki rekabet artmaya devam ediyor. Nokia, 5G teknolojisini sunacağı bir telefonunu 2020 yılı içerisinde piyasaya sürerek sektördeki yarışta hızlanmayı istemektedir.

Nokia, 2020'de 5G Teknolojisiyle Gelecek

Bir süredir sıkıntılar yaşayan Nokia, akıllı telefon sektörüne eskisinden daha hızlı ve rekabetçi bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Bunun için yeni bir telefon üzerinde çalışan şirket önümüzdeki yıl içeriside 5G teknolojisiyle beraber sunacağı bir telefon üzerinde çalışmaktadır. Snapdragon 765 işlemcisinin kullanılacağı planlanan telefonun geliştiriciliğini HMD Global üstlenmiş durumda. Bu sayede ortak çalışma ve ar-ge sayesinde tekrar yarışa kaldığı yerden katılacak görünen Nokia, bu konuda iddialı bir çıkış yapmaz üzeredir. Diğer yandan farklı geliştirme ve özellikleri de bünyesinde barındıracak cihazdan şirketin beklentisi yüksek gözükmektedir. 

PureDisplay özelliğini önceki versiyon cihazlarında gördüğümüz gibi bu telefonda da göreceğiz. Aynı zamanda ZEISS lensli kameralara sahip olacak. Bu lenslerin özelliği ise 4K çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı video desteğine sahip olmalarıdır. 5G teknolojisi akıllı telefonun temel özellikleri arasında yer alacaktır. Diğer yandan batarya kalitesi ve hacmi akılı telefonlar için çözülmesi gerek en büyük problem olarak gözükür. Termal yönetim sistemine sahip olacak cihazın 5G teknolojisinin kullanılması dahil olmak üzere 1 gün gibi kesintisiz hizmet sunacağı söylenmektedir. Bu da sahip olacağı batarya ve donanımın oldukça üst düzey bir teknolojiyle geleceğini gösterir. HMD Global bununla birlikte 2020 yılı içerisinde Nokia'nin bu ve daha açıklanmamış teknik donanım ve özellikleriyle piyasaya çıkacağı tahmin edilmektedir.   

Nokia Nokia 5G Telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor