Amazon, Braket Hizmetini Sunacak

Amazon, uzun yıllardır dünyaya pazarladığı ürünlerle adını oldukça sık bir şekilde duyurmuştur. Braket adı verdiği yeni bir sistemle artık müşterilerine kuantum hesaplama sistem hizmetini vermeye hazırlanıyor.

Amazon, Braket Hizmetini Sunacak

Amazon Web Services, şimdiye kadar müşterilerine hizmet odaklı olarak verdiği çalışmalardan birini daha bir etklinlik vasıtasıyla duyurdur. Buna göre bu sistemi de artık gerekli olduğu durumlarda müşterilerinin hizmetine sunacaktır. Kuantum hesaplama sistemi ise hem hız, hem de performans açısından normale göre oldukça fazla ve kaliteli bir şekilde bu hizmeti sunmaktadır. 120'den fazla program hizmeti şimdiye kadar tüketiciye sunan şirketin ise bu sistemle daha fazla hız ve kaliteyi yakalaması hedeflenmektedir. Braket ismi verilen bu sistemin AWS'nin kendü bünyesinde bulunan kuantum bilgisayarlarının simülasyonunu ortaya koyar. 

Bir açıdan yatırım olarak gözüken bu durumun geliştiricleri de gün geçtikçe artmaktadır. Bu sayede bir zaman sonra artık kuantum sistemlerine erişim gündelik hayatın bir parçası haline gelecektir. Hangi açıdan bakarsanız bakın bireyler için bu durum kaliteli ve güzel bir yaşamın belirtileri olarak ortaya çıkmaktadır. Amazon Web Services'ın ortak bir çalışmayla ortaya koyduğu bu hizmetin sektöre yeni bir soluk katacağı ise açık ve net görülmektedir. Rigetti Computing tarafından AWS adına geliştirilen bu hizmet önümüzdeki yıllar içerisinde daha gelişmiş ve kompleks bir yapıda karşımıza çıkabilir.  

Amazon Web Services Amazon Braket Hizmeti Amazon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor