Dark Web Piyasasına Mixcloud Kullanıcı Bilgileri Düştü

İnternet ortamında bir hacker tarafından yapılan saldırı sonucunda Mixcloud'a kayıtlı kullanıcı bilgileri çalındı. Çalınan bu bilgiler dark web ortamında satışa çıkarıldı.

Dark Web Piyasasına Mixcloud Kullanıcı Bilgileri Düştü

Günlük hayattaki hırsızların bir benzeri olarak görülebilecek olan hacker olarak adlandırılan bireyler internet ortamına, buldukları açıkları değelendirerek kişilerin mahremiyet alanlarına sızmaktadırlar. Günümüzde birçok zaman denk gelinen bu durumun bireylerin hayatlarını kötü etkilediği açıkça gözükmektedir. Bu durumun oluşmasındaki en temel nedenlerden birisi güvenlik durumunun zaman zaman aşılmasıyla oluşmaktadır. Bir hacker müzik platformu olan Mixcloud'a yaptığı saldırı sonrası 21 milyon kullanıcının bilgilerini ise ele geçirmiş durumda. Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra basın kuruluşlarına bu haberi ileten ve viral bir şekilde tüm dünyanın duymasını sağlayan hacker, dark web ortamında bu verileri satışa çıkarmış durumdadır. 

13 Kasım tarihi öncesinde yapıldığı düşünülen bilgi sızıntısının ise ZDNet tarafından gerçekliği doğrulanmıştır. Bu durum karşısında ise Mixcloud yetkilileri bir açıklama yaparak duruma aydınlığa kavuşturmuşlardır. Kullanıcı şifrelerinin ele geçirilemeyecek şekilde şifrelendiğini ifade eden yetkililer yine de önlem olarak kullanıcıların şifrelerini değiştirebileceklerini söylediler. SHA256 algoritmasını şifreleme de kullanan şirket, bu şifrelerin tersine mühendislikle çözülemeyecek derecede zor ve karmaşık bir yapıda olduğunu da göstermiş oldu. Daha önce de yaptığı saldırılardan örnekler veren hacker, Mixcloud bilgilerini fiyatlarını da belirlemiş şekilde dark web platformunda satışa çıkarmıştır. 

Mixcloud Mixcloud Kullanıcı Bilgileri Dark Web
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor