Hyundai Nexo Dünya Rekoru Kırdı

Hidrojen yakıt hücresine sahip sistemle çalışan Hyundai Nexo aracı, tek depoyla en uzun mesafeyi kat eden araç olma ünvanını kazandı. Elektrikli otomobillerin alternatifi olarak görülen bu araçlar, gelecekten daha çok hayatımızda yer alacak gibi görünüyor.

Hyundai Nexo Dünya Rekoru Kırdı

Hyundai otomobil şirketi, yeni nesil araçlarını bireylere tanıtmaya ve piyasaya sürmeye devam ediyor. Geçmişten günümüze oldukça çok sayıda model aracını bireylerin hizmetine sunmuş ve kalitesini hep artırmıştır. Elektrikli otomobil versiyonlarının artması ve verimliliği artırma çabalarının yanında, elektrikli araçlara alternatif olarak hidrojen yakıtlı otomobiller de geliştirilmeye çalışılmaktadır. Fosil yakıtların kullanılması sonucu ortaya çıkan zararlı gazlar ve bu gazların dünya üzerindeki etkisi gittikçe arttığı düşünüldüğünde yeni nesil araçların önemi daha çok artmaktadır. Hidrojen yakıtla çalışan araçlar da sıfır atık ve zararsız olma özellikleri itibariyle cezbedici gözükmektedir. 

Geçtiğimiz günlerde Hyundai Nexo aracıyla Fransa!da yapılan deneme sürüşünde rekora ulaşıldı. Buna göre bir noktadan tam dolu depoyla yola çıkan araç, deposu tamamen bitene kadar yol almaya devam etti. Oldukça uzun süren ve bir süre sonra rekora ulaşacağı anlaşılan araç tam olarak bir depoyla 778 km'lik yolu aldı. Şimdiye kadar kendi kategorisinde bu seviyede bir aracın olmadığı bilinen otomobilin ilerleyen günlerde yerini koruyacağı gözükmektedir. Şimdilik piyasaya çıkmayan ve test aşaması kısmında olan otomobilin ise geliştirmelerinin devam edeceği, daha uzun mesafeleri tek depoyla alabileceği tahmin edilmektedir. 

Hyundai Hyundai Nexo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor