Yeni Fotoğaf Anlayışı: Spelfie

Telefonununuz ya da kameranızın dışında uzaydan fotoğraf almak gibi ütopik bir oluşumu ortaya koyan Spelfie, bireylere uzaydan fotoğraflarını çekme imkanı sunmaktadır.

Yeni Fotoğaf Anlayışı: Spelfie

Günümüzde fotoğraf bireylerin hayatında oldukça büyük bir yer kazanmıştır. İnsanların güzen anlarını hatırlamak, görüntülemek ve gelecekte tekrar bakabilmek adına çektikleri fotoğraflar Spelfie uygulamasıyla başka bir boyut kazanmıştır. Bireyler gün içerisinde mutlu oldukları ya da istedikleri herhnagi bir an için fotoğraf çekmekte ve bunu sevdikleriyle paylaşmaktadır. Spelfie, Airbus uyduları kullanılarak bireylere bulundukları konumun fotoğrafını göndermektedir. Fotoğraf konusuna başka bir boyut kazandıran bu durum, oldukça farklı bir etkinlik olarak gözükmektedir. Tabi Spelfie ile fotoğraf çekilmek isteyenlerin yapması gereken birkaç şey vardır.

Spelfie ile fotoğraf çektirebilmek için öncelikle olması gereken kısım, bir etkinliğin olması ve Spelfie tarafından bu etkinliğin onaylanmasıdır. Onay kısmı geçildikten sonra belirtilen tarih ve saatte istenilen konumda yer almak gerekmektedir. Ardından belirtilen konumda etkinlik kapsamında telefondan Selfie çekilmesi gerekir. Bu aşamada geçildikten sonra Spelfie tarafından aynı yerde çekilmiş uydu fotoğrafı Selfie çeken kişinin hesabına iletilmektedir. Tabiki normal bir fotoğrafla kıyaslanamayacak bu durum, uyduların optik kameraya sahip olması ve bulunduğunuz konumu kabataslak sizlere sunmaktan öteye şimdilik geçecek kalitede değildir. Bir taraftan güzel ve hoş bir uygulama olarak gözüken Spelfie, diğer yandan toplumsal farkındalık için, çevre kirliliği gibi, oluşturulmuştur. 

Spelfie Spelfie Fotoğraf Çekimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor