Yeni Captain America Kadın Mı Olacak?

Çizgi roman serisinde Captain America karakterinin yerini bir kadın'a bıraktığı Marvel tarafından çizgi romanıyla birlikte açıklanmış oldu. Çizgi roman serisinde artık bir kadın Captain America kişiliğini göreceğiz.

Yeni Captain America Kadın Mı Olacak?

Marvel dünyasında oldukça hareketli ve baskın bir rolü olan Captain America, şimdiye kadar hem filmlerinde hem de çizgi romanlarında oldukça üstün performans sergileyerek okurların ve izleyicilerin kahramanı olmayı başardı. Son çıkan filminde Yeni Captain America'nın Falcon olduğu görülmüş olsa da çizgi roman serisinde bu durum aslında tam olarak böyle değildir. Yaşlanma süresi oldukça yavaş olan ve yüzyıllar boyu nerdeyse hiç değişmeden kalan bu karakteri seride canlandıracak olan Roberta Mendez adında bir kadın karakter olacaktır. Marvel 2099 serüvenine bu şekilde giriş yapan oluşumun neler yaşayacağını zamanla göreceğiz. 

Spider-Man 2099 serisiyle serüvene başlayan Marvel 2099, Spider-Man 2099'da geleceğe yapılan yolculukla aslında gelecekteki Captain America'nın bu sekilde kadın olduğunu da doğrulamış oldu. Çizgi roman serilerini bütün olarak ele aldığımızda her ne kadar ilk kadın karakter olma ünvanına erişmemiş olsa da Roberta Mendez, Dünya-616 evreni olarak tanımlanan evrende bir ilk olmayı başarmıştır. Bu durumun filmlere uyarlanıp uyarlanmayacağı şimdilik belli değil. Fakat zamanla belki bu değişimi film sahnelerinde de görebilme ihtimalimiz elbette vardır. 

Kaynak: webtekno.

Captain America Captain America Kadın Captain America Roberta Martinez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor