Toyota RAV4 Prime Plug-In Hibrit Aracını Tanıttı: İşte Özellikleri

L.A. Auto Show'da tanıtımını gerçekleştirdiği RAV4 Prime SUV model aracına teknolojiyi nasıl entegre ettiğini açıkça gösteriyor. Geleceğin araçları arasında görünen RAV4 Prime plug-in ve hibrit olmasının yanında diğer özellikleri ile de göz doldurmayı başardı.

Toyota RAV4 Prime Plug-In Hibrit Aracını Tanıttı: İşte Özellikleri

Toyota, geçmişten günümüze mühendisliğini teknolojiyle birleştirerek oldukça harika araçlarını insanlara sunmuştur. Gelişen teknolojiye her zaman ayak uyduran ve günümüzün gereksinimlerine göre de araçlarını üreten şirket şimdi de hibrit bir SUV model RAV4 Prime ile L.A. Auto Show'da karşımıza çıkmıştır. Aracın hibrit olduğundan bahsettik fakat hibritin de bir basamak üstünde ve plug-in tarzı bu araç biraz daha farklı bir yapıdadır. Araç normal seyrindeyken motorları sayesinde şarj olabilirken, diğer yandan bu otomobil bir şarj istasyonunda da şarj olabilme özelliğine sahiptir. 302 beygir gücüne sahip aracın bu plug-in olması kullanıcıya ekstra bir avantaj sağlamaktadır. 

RAV4 Prime üzerinde motor ise 2,5 litre Atkinson çevrimine sahip 4 silindirli bir modeldir. 0-100 km testini ise 5.8 saniyede bitirerek üstün bir başarıya imza atmıştır. Sadece bataryası kullanılırak 62 km menziline ulaşarak en iyi performansı sunmaktadır. 227 Nm tork gücüne sahip araç 19 inç jant büyüklüğüne sahiptir. Üzerindeki bataryaların lityum-iyon batarya olması ve aracın alt kısmına yerleştirilmesi tasarımına çok büyük bir fark gelmesini engellemiştir. Şarj olma süresi hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da, dış görünüş ve teknik özellikleriyle birçok kişinin beğenisini kazanmış durumdadır.  

Toyota Toyota RAV4 Prime Toyota RAV4 Prime Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor