SEAT, Elektrikli Scooter'ını Tanıttı

Otomobil üreticisi SEAT şirketi bir ilke imza atarak Elektrikli bir Scooter modelini tanıttı. Marka için bir ilk olacak aracın önümüzdeki yıl üretimine başlanıp piyasaya sürülmesi bekleniyor.

SEAT, Elektrikli Scooter'ını Tanıttı

SEAT otomobil şirketi, daha önce hiç bulunmadığı bir sektöre ilk adımını attı. Smart City Expo Dünya Kongresi toplantısında ilk defa tanıtmış olduğu bu elektirikli scooter, marka için bir ilk olma özelliğini taşıyor. Tanıtılan özellikleri ve performansının oldukça üst seviye göründüğü bu e-scooter, üzerinde bulunan 14,8 beygir gücünde bir motora sahiptir. Full şarj ile 115 km menzili tek seferde alabilen bu yol canavarının tasarımı ise oldukça şık gözükmektedir. Aerodinamik bir yapıya sahip olan tasarımıyla 0-100 km otomobil hız testinin 0-50 km olanında oldukça büyük bir başarı sergilemiştir. 50 km/sa hıza sadece 3,8 saniyede çıkabilen bu aracın 100 km/sa maksimum hız limiti bulunmaktadır.

Üzerindeki bataryaları değiştirilebilir olan ve akıllı telefonla takip edilme özelliğine sahiptir. Elektrikli Scooter'ın hangi ülkelerde satışa çıkacağı sorusu ise şimdilik askıda kalmış durumdadır. Fakat önümüzdeki yıl içerisinde üretime başlanarak müşteriyle buluşturulması beklenmektedir. SEAT şirketinin de bu sektöre böylece giriş yapmasıyla, sektördeki rekabet ortamının artacağı ise su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

SEAT SEAT Elektirkli Scooter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor