Volkswagen Atlas Cross Sport R Tanıltıldı

2019 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtımı gerçekleştirilen Atlas Cross Sport R aracı, Volkswagen için oldukça farklı bir tasarım ve güce sahip. Volkswagen'in SUV modelinden aldığı özelliklerle birleştirilerek oluşturulmuş bu canavar Off-Road Baja 1000 yarışlarında yarışın tozunu atmaya hazırlanıyor.

Volkswagen Atlas Cross Sport R Tanıltıldı

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, biraz özel bir üretim olmuş olan Atlas Cross Spor R  SUV modeli aracını Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıttı. Görüntü olarak oldukça dinamik ve cesur görünen bu aracın, ivmeli ve sıkı bir yapısı var. Hala test aşamalarında olan aracın şu anlık 480 beygir gücünde bir motoru vardır. Performans ve güvenlik açısından bu otomobilin oldukça kaliteli bir yapısı olduğunu belirten Volkswagen, aracının bu özelliklerine de son derece güvenmektedir. 2 litre dört silindir ve turboşarj özelliklerine sahip motorunun 358 kW enerji üretme kapasitesi vardır. Tüm bu özellikleriyle aslında bir yol canavarına dönüştürülmüş olan bu araç, birçok kişinin ilgisini ve beğenisini toplamış durumda. 

Üretim aşaması devam eden aracın bilinen özellikleri şimdilik bu kadar. 0-100 km hız testine girip girmediği, tasarımında ya da motor hacminde bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği ise belli değildir. Off-road yarışında aracın bu haliyle esas performansı da açıkça ortaya çıkacaktır. Üretim ve deneme aşamalarını geçtikten sonra ne zaman ve hangi fiyatla piyasaya çıkacağı belli olmasa da, tüm beğeniler otomobilin üzerine toplamış bulunmaktadır. 

 

Volkswagen Volkswagen Atlas Cross Sport R
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor