Mini Cooper, John Cooper Works GP'yi Açıkladı

Şimdiye kadar ürettiği en hızlı araç olan John Cooper Works GP'yi tanıtan Mini Cooper şirketi, aracın tasarımını ve bazı özelliklerini de kısmen değiştirmiş gözüküyor.

Mini Cooper, John Cooper Works GP'yi Açıkladı

Kendine has görünümüyle klasikleşen bir marka haline gelen Mini Cooper'lar, yeni modelleriyle birlikte hızlarını da artırmış görünüyorlar. Güttikçe daha konforlu, ergonomik ve performanslı hale gelen bu araç serisinin son üyesi de John Cooper Works GP olmuştur. 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtımı yapılan aracın şimdiye kadar en hızlı Mini olma özelliğini kazanmış görünüyor. 0-100 km testini 5.1 saniyede tamamlayan aracın 225 km/sa maksimum hızı vardır. Bu da Mini Coopler ailesi için şimdiye kadar elde edilmiş en yüksek hız seviyesidir. 2 litre turbo şarj özellikli motorun beygir gücü 302'dir. Bu beygir gücüyle 450 Nm tork üretebilme gücüne sahip aracın iç ve dış tasarımı da bu başarıyı destekliyor.

Eklenen özellikler olarak çamurlukları karbon fiber yapıdadır. Arka kısımda ise spoiler kanadı bulunmaktadır. Fakat bu araca sahip olmak isteyenleri üzecek bir haber de yine Mini Cooper'dan gelmiştir. Sadece 3000 adet üretilecek olan aracın bir başka üretimi olmayacaktır. Bu yüzden oldukça özel bir seri olarak yerini alacak otomobilin çıkış fiyatı da 44.900 dolar olarak belirlenmiştir. Satın alınan araçların ise 2020 Mart ayı itibariyle sahiplerine birer birer ulaştırılması hedeflenmektedir. 

Kaynak: Webtekno.

Mini Cooper John Cooper Works GP John Cooper Works GP Özellikleri John Cooper Works GP Fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor