Mercedes-Benz, Maybach GLS 600'ü Açıkladı

Mercedes-Benz Almanya merkezli bir otomobil markası olarak yeni ürettiği Maybach GLS 600'ü açıkladı. SUV model olarak geçen aracın özellikleri ise ultra lüks olduğunu kanıtlar nitelikte.

Mercedes-Benz, Maybach GLS 600'ü Açıkladı

Mercedes-Benz otomobil şirketi, sektör içerisinde yıllardır yerini büyüterek korumaya devam etmektedir. Mercedes marka araçların dünya çapında ne kadar konforlu ve lüks olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bununla birlikte daha da lüksünü, ultra lüks olanlarını ise alt markası olan Maybach altında piyasaya çıkartmaktadır. Sınıfının en lüks SUV modeli ünvanını kazanan bu aracın tasarımı ve konforu ise baştan çıkarıcıdır. 4 litre, V8 çift turbo motorla birlikte araç 48 volt EQ Boost ile desteklenmektedir. Ön tasarımında ızgara modeli bulunan aracın 8 farklı renk seçeneği mevcut. Aracın kapılarında ise binmek istediğiniz vakit açılan basamaklar bulunmaktadır. Bu basamaklar kaymayı önleyen özellikte ve alüminyum kaplamaya sahip. Sunroof seçeneği bulunan aracın sıcaklıkla da arasının bu şekilde iyi olduğunu söyleyebiliriz. 

Ultra lüks denmesinin bir diğer sebebi de koltuklarına kadar farklı özelliklerinin bulunmasıdır. Koltuklarında masaj, ısıtma ve havanladırma gibi özellikleriyle konforu sonuna kadar sunmaktadır. Dışarda bulunan havayı ve tünel girişi gibi ayrıcalıklı durumlarda, açık camları kendisi otomatik olarak kapatan araç, bu şekilde hava kirliğinin analizini de sürücüsüne raporlamaktadır. 0-100 km testini 4,8 saniyede tamamlayan aracın 550 beygir gücü bulunmaktadır. EQ Boost desteği ise ekstra olarak 21 beygir gücünü motor gücüne gerekli olduğu zamanlarda katmaktadır. 2020 yılı içerisinde ABD'de tüketiciye sunulması beklenen aracın, başka hangi ülkeler için satışa sunulacağı ise şimdilik açıklanmış değil. 

Kaynak: Webtekno. 

 

Mercedes-Benz Mercedes-Benz Maybach GLS 600 Maybach GLS 600
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor