Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor

Farklı bir yapıya sahip olan Cybertruck, özel bir tanıtımla açıklandı. Elon Musk, Cybertruck için Starhip'te kullanılan çelik alaşımın aynısının Cybertruck'ta kullanıldığını söyledi.

Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor

Farklı yapısı, tasarımı ve diğer kısımlarıyla zamanın ötesinde yer alan Cybertruck geçtiğimiz günlerden Elon Musk'ın sunumuyla tanıtıldı. Bu aracı özel kılan sadece bunlar değil. Günümüz araçlarından çok farklı ve bir model olacak şekilde tanıtılan aracın kasa dayanıklılığı ise canlı bir şekilde gösterildi. Kasasında kullanılan ve 9 mm kurşuna karşı dayanaklılığıyla da ünlü Starship çeliğiyle aynı olmasıdır. Aynı zamanda kullanılan bu paslanmaz çeliğin bir diğer özelliği ise maliyeti azaltarak verimliliği artırmasıdır. Lüks kısmı bir yana dayanıklılık konusunda SpaceX şirketinin tasarladığı Straship ile aynı çeliği kullanması gerçekleri ortaya döküyor. 

Elon Musk şuan için Tesle ve SpaceX şirketlerinde CEO konumunda yer almaktadır. Uzay aracı için kullanılan bu malzemenin aynı şekilde Cybertruck'ta da kullanılması gücünü ortaya koymaktadır. Hem ısıya dayanıklılık hem de belirli seviyeye kadar darbeye korunaklı olması, bu aracı oldukça güvenilir hale getirmiştir. Şimdilik aktif hayatta rol almayan aracın ilerleyen günlerde üzerinde yapılacak olan değişiklikler ve güncellemeleri ise merakla bekleniyor. İkonik ve bir o kadar da sıradışı yapısıyla Cybertruck, ilgileri üzerine artarak toplayacak gibi görünüyor. 

Kaynak: Webtekno. 

Tesla Cybertruck Cybertruck
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor