Kodi Medya Oynatıcıya 18.5 "Leia" Güncellemesi Geldi

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir şekilde sunulan medya oynatıcısı Kodi, 'Leia' olarak adlandırılan 18.5 güncellemesini aldı. Şimdilik detaylarıyla alakalı çok bilgi paylaşılmayan platformun yeni güncellemesiyle gelen hata düzeltmeleri kullanıcıları sevindirecek gibi duruyor.

Kodi Medya Oynatıcıya 18.5

XBMC Vakfı tarafından tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu olmak üzere tasarlanan ve sunulan medya oynatma programı Kodi, aslında 2002 yılından beri hayatımızda. 2014 yılında Kodi ismini alan program ise geçtiğimiz günlerde 18.5 güncellemesini alır hale gelmiştir. Rahatlıkla indirilerek bu optimizasyon açık hale getirilebilir. Diğer taraftan optimizasyon ve hata düzeltmeleri gibi birkaç kısım pürüzün ortadan kaldırdığı bu güncellemeyle görülse de, yenilik olarak bu güncelleme pek birşey katmamış gibi gözükmektedir. Performans iyileştirmeleri, programın daha hızlı ve daha geniş yelpazeye hitap etmesi için oluşturulmuştur. 

Ses ve video formatlarının büyük çoğunluğunu destekleyen program, ekstra olarak kullanıcılara, kullanıcının elinde bulunan video veya ses dosyalarını, uygulama içinde yer alan eklentilerle oynatabilme imkanı sunuyor. Canlı yayınlara bağlanabilmek adına da yine bazı eklentiler sayesinde bağlanma imkanı sunan Kodi, yasal bir yazılı olarak karşımıza çıkmaktadır. Netflix, YouTube gibi birçok farklı platformdan video, film dizi veya ses gibi dosyaları rahatlıkla oynatabilme imkanı sunan Kodi, ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması sebebiyle çok sayıda kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

Kaynak: Webtekno. 

Kodi Kodi 18.5 Güncellemesi Kodi Leia Güncellemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor