Sony Xperia 5'in DxOMark Puanı Hayal Kırıklığı

Sony Xperia 5 telefonunun ön kamerası DxOMark testinden istediği puanı alamadı. DxOMark, akıllı telefonların kameralarını birçok yönden karşılaştırarak puanlama yaparak tüketiciler için hazır bilgi sunduğu bu platformda Xperia 5 için sonuçlar beklenenin aşağısında kaldı.

Sony Xperia 5'in DxOMark Puanı Hayal Kırıklığı

Günümüz akıllı telefonlarının kamera yönünden birbiriyle kıyasıya yarıştığı su götürmez bir gerçektir. Bununla birlikte alıcılar için oldukça fazla seçeneğin bu sayede olduğunu da söyleyebiliriz. Mercekleri, diyafram aralıkları, optimizsayon gibi birçok faktörün kamera kalitesi yönünden önemli ve geliştirilmesi gereken kısımlar olduğunu söyleyebiliriz. Sony Xperia 5, geçtiğimiz ay piyasaya sürülmüş ve amiral gemisi olarak nitelendirilmiştir. Bilindiği üzere Sony kamera yönünden önde gelen üreticilerdendir. Birçok alanda tercih edilen ve sıkı bir rakip olan Sony ürettiği telefonlarda da kendi kamera teknolojisini kullanmaktadır. Oldukça fazla seçeneğin olduğu bu ortamda da DxOMark, akıllı telefonların kameralarını belirli faktörlerle kıyaslayarak bireylere bilgi imkanı sunmaktadır.

DxOMark sonuçlarına bakılarak Sony Xperia 5'in ön kamerasının genel puanının 79 olarak belirlendiğini görebiliriz. Tabiki birçok telefon modelini ezip geçen bu skor her ne kadar yüksek de olsa tüketici açısından beklenenin altındadır. Açık havada, dış ortamda cihazın ön kamerasının doğru çekim, dinamikleri yakalama gibi özellikleri yüksek görünmektedir. Fakat eksisi diyebileceğimiz, iç mekanlarda yaşadığı bazı sorunlar da var. Dar bir dinamik aralık, kumlama ve normalde biraz daha soluk çekimlere sahip olması eksi özellik olarak görülmektedir. Ön kamerayla çekilen video açısından puanı 76 ve fotoğraf için de 81, ortalaması ise 79 olarak gözükmektedir. Benzer telefonlarla kıyaslaması yapıldığında ise bu puan biraz geride kalmıştır.

Kaynak: Webtekno. 

Sony Xperia 5 Sony Xperia 5 DxOMark Puanı Sony Xperia 5 DxOMark
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor