Porsche, Taycan 4S'i Açıkladı

Porsche Taycan Turbo ve Taycan Turbo S modellerinin küçük veriyonu olarak LA Auto Show'da açıklandı. Motor hacmi ve diğer özellikleriyle turbo modellerin gerisinde kalmayan 4S'in bütçesi diğerlerine göre daha uygun durumdadır.

Porsche, Taycan 4S'i Açıkladı

Otomotiv sektöründe kendi rüzgarını oldukça hızlı bir şekilde istiren Porsche, elektrikli otomobil sektöründe de atak üstüne atak yapmaya devam ediyor. Taycan Turbo modeliyle elektrikli otomobil kategorisinde yerini alan Porsche, şimdi de Turbo ve Turbo S modellerinin ardından 4S modeliyle sahneye çıkmış durumda. 552 HP beygir gücündeki aracın Performance Battery Plus paketindeki gücü ise 563 HP olarak karşımıza çıkmaktadır. Görünüm ve tasarımı ise kendisine has bir güzelliğe sahiptir. 

Hız testinde aracın her iki versiyonu da 0'dan 100 km'lik hıza 3.8 saniyede ulaşmaktadır. WLTP standartlarına göre Taycan 4S 405 km'lik menzili full şarjla alabilmektedir. Performance paketiyle bu menzil 462 km'ye kadar çıkmaktadır. Farkları açısından inceleyecek olursak, kendisinden önce çıkan turbo modellere kıyasla 19 inçlik jant, siyah renkli ön ve arka ek kısımları barındırmaktadır. Aracı almadan önce bazı özelliklerini değiştirebilme imkanına da müşteriler ulaşabilmektedir. Örnek olarak 21 inç boyutunda jantları 19 inç jant boyutuna tercih edebilirsiniz. Turbo modellerinin 151.000 dolar ile 185.000 dolar bandında alıcı bulmasına rağmen Taycan 4S 103.800 dolarlık bir başlangıç paketi fiyatına sahiptir. Üzerine eklenecek ekstra özelliklerle bu fiyatta artış olacaktır.  

Kaynak: Webtekno.

Porsche Porsche Taycan 4S Porsche Taycan 4S Özellikleri Porsche Taycan 4S Fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor