Volkswagen, ID Space Vizzion'u Açıkladı

Otomobil devi Volkswagen, yeni elektrikli otomobili ID Space Vizzion'un tanıtımı öncesi araçla ilgili paylaştığı görsellerle dikkatleri bir kez daha üstüne çekmeyi başardı. Yeni nesil otomobiller için örnek olacak gibi görünen aracın bilinen özelliklerini sizin için derledik.

Volkswagen, ID Space Vizzion'u Açıkladı

Alman markası Volkswagen, günümüze kadar araçlarının kalitesi, sağlamlığı ve üstün sürüş performansıyla bireyleri mutlu etmeyi ve istediklerini sunmayı başarmıştır. Şimdi ise yeni bir sektör haline gelen elektirkli otomobiller üzerine çalışmalarınıon sonucu olarak ID Space Vizzion'u tanıtmaya hazırlanmaktadır. Aerodinamik yapısı ve şık tasarımının paylaşılan görsellerde açıkça ortada olduğu görülmektedir. Los Angeles Otomobil Fuarı öncesi paylaşılan bu fotoğraflar alman mühendisliğinin ürünlerini ve arkasındaki ekibin nasıl güçlü olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. 

Her araçta yinelenen 0-100 km testi ID Space Vizzion için de yapılmıştır. Sonuçlara göre 5,4 saniyede 100 km hıza ulaşan aracın tasarımı ise günümüz modellerinden oldukça farklı. Elektirkle çalışan motorunun 82 kWh güçle destekleyen bataryası mevcuttur. 590 km'yi full şarjla tam olarak gitme kapasitesine sahip aracın tasarımı ise enerji tasarrunu maksimum seviyede tutacak şekilde planlanmıştır. Ön kısmın tasarımını bu yüzden önemseyen Volkswagen şirketi, havayı oldukça az sürtünmeye maruz bırakacak şekilde araçtan uzaklaştırma ve aracın direnmesini tasarım yoluyla minimalize edecek şekilde bir dizayn yoluna gitmişlerdir. Bu şekilde maksimum verim- minimum enerji politikasını uygulamışlardır. Aracın ön-orta kısmında 15,6 inç  ebatından dokunmatik ekranı birçok alanda sürücüye hizmet vermektedir. 2021 yılı sonlarına doğru tüm dünya pazarına çıkması beklenen aracın bu özelliklere sahip olması nedeniyle şimdiden almak isteyenlerin çıkacağı açıkça görülmektedir. 

Kaynak: Webtekno. 

Volkswagen Volkswagen ID Space Vizzion Volkswagen ID Space Vizzion Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor