Xiaomi MIUI 11 Ekran Parlaklığı Artırıyor

Xiaomi MIUI arayüzünde denediği bir özellik keşfedildi. Bu özellik gün ışığında telefon kullanma durumunda ekranın parlaklığını artırarak ekranın rahatça görülebilmesini sağlayacak

Xiaomi MIUI 11 Ekran Parlaklığı Artırıyor

Xiaomi, çıkardığı yeni arayüzler, güncellemeler ve telefonlarına entegre ettiği yeni özelliklerle üst performansta hizmet sunmayı hedefliyor. Buna göre MIUI'da deneme aşaması olarak görülen ekran parlaklığı modu, kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Dış ortamda, gün ışığında çoğu zaman otomatik ekran parlaklığı modu aktif olsa bile, tam olarak ekranın görülmesi mümkün olmamaktadır. Fakat gün ışığına maruz kalan ekranın bu ışığın üstesinden gelerek ekranı göstermesi için Xiaomi, yaptığı çalışmalarla bu problemi ortadan kaldırmaya çalışıyor. Mi 9T Pro ve Redmi K20 Pro telefonlarının MIUI güncellemesinde kendine yer bulan Sunlight Mode özellik ayarı, bunu desteklemektedir. 

Sunlight Mode yeni özelliği gün ışığı altında telefon ekranın rahatça görünüm kazanmasına öncü olacak bir ayar olarak karşımıza çıkmaktadır. Otomatik ekran parlaklığı modu kapalı olsa bile bu özellik aktif edildiğinde güneş ışınlarına maruz kaldığında cihazın kendisini otomatik olarak ayarlamasını sağlamaktadır. 12.000 lux'ü geçen ortam ışığına 5 saniyeden fazla bir süre telefonun maruz kalması sdonucundan bu modun devreye girmesiyle maksimum bir ekran parlaklığıyla kullanıcılar karşılaşmaktadır. Bu da ortam ışığının yoğun olduğu yerlerde telefonun rahatlıkla kullanılabileceği anlamına gelmektedir. Beklenilen sonuçlar olumlu bir şekilde elde edilirse, Xiaomi cihazların tümündebu özelliğin aktif edilmesi beklenmektedir. 

Kaynak: Webtekno.

Xiaomi Xiaomi MIUI 11 Güncelleme Xiaomi MIUI 11 Sunlight Mode
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor