Audi, e-Tron Sportback'i Duyurdu

Alman otomobil üreticisi Audi'nin son ürettiği elektrikli otomobil e-Tron Sportback LA Auto Show'da tanıtıldı. Önümüzdeki yıl satışa başlaması beklenen aracın geleceğin otomobili olması bekleniyor.

Audi, e-Tron Sportback'i Duyurdu

Audi her alanda ürettiği üst segment araçlarıyla adından çokça söz ettirmekte. LA Auto Show tanıtım platformunda tanıtılan e-Tron Sportback bu araçlardan son olarak piyacaya sürmeyi düşündükleri araçtır. Full şarjla 446 km menzil imkanı sunan araç Audi kalitesini de beraberinde getirmektedir. Gücünü ise 350 beygir elektrikli çift motor sisteminden alan aracın özellikleri birçok yönden sektörün devleriyle yarışacak şekildedir. İlk olarak ABD'de önümüzdeki yıl satışa sunulması beklenmektedir. 12,3 inç ebatında gösterge paneli direksiyonun arka kısmında yer almaktadır. Otomobilin ön-orta kısmında ise iki farklı boyutta yine farklı özelliklere sahip gösterge panelleri göze çarpmaktadır. 

Amazon Alexa sesli asistana sahip bu paneller bilgi-eğlence gibi alanlara erişim imkanı sağlamaktadır. Sanal yan ayna teknolojisini de barındıran ve böylelikle sürücüye rahatlık sağlayan teknoloji de arabanın özellikleri arasından yer almaktadır. LED matris farlar yolun ışığına göre de dinamik bir şekilde yol aydınlığını, görüş alanını genişletmek gibi birçok faktör esas alınarak tasarlanmıştır. İç ve dış tasarım açısından bir benzeri bulunmayan aracın bu açıdan görünümü oldukça cezbedici ve şık gözükmektedir. 2020 ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenen elektrikli otomobil e-Tron Sportback başlangıç paketi olarak düşünebileceğimiz 79.000 dolar çıkış fiyatına sahip olacak.

Kaynak: Webtekno.

Audi Audi e-Tron Sportback Audi e-Tron Sportback Özellikleri Audi e-Tron Sportback Fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor