Huawei Mate X'in Ekran Fiyatı El Yakıyor

Huawei şirketinin ilk katlanır akıllı telefonu olma özelliğine sahip olan Mate X modeli için bazı tamir fiyatları açıklandı. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ve pahalı olan kısım katlanır ekranıdır.

Huawei Mate X'in Ekran Fiyatı El Yakıyor

Huawei ürettiği bu telefonla katlanabilir telefon teknolojisine sahip olmuş ve bu kategoride kendine yer bulmuştur. Fakat her telefonun başına gelebileceği gibi bu telefonun da aynı şekilde herhangi bir hasar gördüğünde nelerle karşılaşılacağı, tamir fiyatlarının ne derecede olacağı gibi bir takım akla takılan sorular yavaş yavaş cevaplarını bulmaktadır. 

Huawei Mate X, resmi olarak yapılan birkaç açıklamada tamir ücretlerini açık bir şekilde göstermiştir. Bu cihazın ekranında oluşacak herhangi bir hasar sonrası tamiri için gerekli fiyatın 1.000 dolar olarak belirlenmesi tüketicileri her ne kadar şaşırtmış olsa bile bu yeni özelliğin elbet bir bedeli de olacaktır. Diğer yandan batarya arızasında ödenecek miktar 40 dolar, anakartta oluşacak bir sorunun düzelmesi için de 509 dolar gibi fiyatların ödenmesi gerekmektedir. Bir açıdan bakıldığında ayrı ayrı bile birçok akıllı telefon modelinden daha fazla fiyat gösteren bu tamir ücretleri, bir bakıma kalitenin ve yeni teknolojinin  sahibi olmak isteyenler için bir bedel. Telefonun piyasaya çıkışı ve sahip olduğu ilk fiyat 2.400 dolardı. Fiyatına göre tamir ücretleri de orantılı olan cihaza sahip olanlar, umarız ki gözü gibi bakarak herhangi bir hasara maruz kalmazlar. 

Kaynak: Webtekno.

Huawei Huawei Mate X Huawei Mate X Ekran Fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor