Oppo ColorOS 7'yi Açıkladı

Oppo telefonları için gelen yeni arayüz ColorOS 7, bir önceki sürümünün bir basamak üstü konumundadır. Bu hizmeti kendi cihazlarına sunan şirket, yeni arayüzle farklı özellikler ve başlangıçlar ile gelmiştir.

Oppo ColorOS 7'yi Açıkladı

ColorOS 7 bu arayüzü kullanabilecek olan Oppo marka cihazlar için getirilmiştir. İçeriğinde birçok bireyi mutlu edecek yenilikler vardır. Performans yönünden telefonlara olumlu yönde fayda sağlayan ColorOS 7, yenilikleriyle adından çokça söz ettirecek gibi duruyor. RAM gücünü kullanma açısından %40 gibi bir değerde RAM kullanımı azaltılmıştır. Bu durum da otomatik olarak cihazın hızını etkilemektedir. Uygulamaların açılma hızının ise oldukça arttığı görülmektedir. Oppo'nun tanıtım için düzenlediği bir etkinlikte tanıtımı yapılan ColorOS 7, arabanıza bluetooth ile bağlandığınızda otomatik olarak sürüş moduna geçmektedir. Odak modunun yanında karanlık mod kısmı de gelmektedir. Bireylerin gün içerisinde telefonla geçirdikleri zaman baz alınarak tasarımlanan bu arayüz, ayrıntılardan sıyrılarak daha sade ve kullanışlı bir şekilde olacağı konusu tanıtımın içerisinde yer almaktadır. 

Flashback butonu olarak tabir edilen kısımda ise geriye dönük bildirimleri, kullanıcının kaybettiği zamanı kendisine vermek adına düşünülerek eklenmiştir. Bir öönceki arayüze kıyasla hemen her konuda cihazın gelişmiş özelliklerini görmektesiniz. Telefon ekranına dokunma tepkisinden tutun da oyun içi kare hızları dahi bir üst basamak yukarı çıkmış durumda. Bu arayüze özel olarak getirilen bir de yazı biçimi vardır. OPPO Sans ismi verilen yazı tipi ise hem kurumsal hem de bireyler açısından yeni keşfedilmiş bir toprak parçası gibi gözükecektir. Bunun yanında aralık ayında Oppo Reno 3'ün satışa başladığı gün olarak belirlenen zamanda ise bu yeni arayüz tüm ayrıntıları ile bireylerin karşısına çıkacaktır. 

Kaynak: Webtekno. 

 

Oppo Oppo ColorOS 7 Oppo ColorOS 7 Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor