Monitöre Sığan Bilgisayar: Casper Nirvana One A500

Casper, kullanım kolaylığını son seviyeye taşıyan Nirvana One A500 masaüstü bilgisayarını tanıttı. Bilgisayarın donanımı ve özellikleri açısından en önemli kısmı bir kasaya gerek duymadan tüm ekipmanları monitör içerisinde toplamasıdır.

Monitöre Sığan Bilgisayar: Casper Nirvana One A500

Türkiye'nin önemli teknoloji üreticilerinden olan Casper, kendini ve ürettiği cihazları oldukça hızlı bir şekilde geliştirmektedir. Çağı ve teknolojiyi yakalayan, insan gereksinimlerine uygun ve elverişli ürünleriye oldukça popüler ve tutulur bir konumdadır. Şimdi ise masaüstü bilgisayarları farklı bir forma taşıyarak tüketiciye sunmaya hazırlanmaktadır. Nirvana One serisine yeni eklenecek olan "A500" isimli bilgisayar hem bireysel, hem de şirketler için kullanım açısından oldukça avantajlı görünmektedir. Kasa problemini ortadan kaldırarak, tüm parçalarını monitöre taşıyarak hem hacimden, hem de taşıma açısından oldukça güçlü ve kolay bir yapıya bürünmüştür. 

Ekran özellikleri ile başlayacak olursak; 23.8 inç boyutundaki ekranın dikey olarak çevrilip kullanılabilme özelliği vardır. Ayrıca Full HD çözünürlük ve 178 derece geniş açılı görüş imkanı sağlamaktadır. 9. nesil Intel işlemci kullanan cihazın, bu işlemcilerden herhangi birisini seçerek müşteriye seçim imkanı sunmaktadır. Intel Core i3-9100, i5-9400, i5-9500 ve i7-9700 olan işlemcilerden herhangi birisini müşterinin seçme olanağı vardır. 32 GB RAM gücünün yanında 960 GB dahili depolama alanı da sunmaktadır. Depolama alanı olarak sadece SSD ya da HDD+SSD olacak şekilde seçenekler de mevcuttur. Enerji tasarrufu açısından ise normal bir bilgisayara göre %30 daha fazla enerji tasarrufu imkanı bulunmaktadır. "Energy Star" sertifikasını da alarak elinde bulunduran bilgisayar, 2 megsapiksel monitöre gömülü bir kameraya da sahip. Gerektiğinde ortaya çıkması da bazı güvenlik önlemlerinin alındığını açıkça göstermektedir. Ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatının ne olacağı belli olmazken, yakın zamanda tüketiciye ulaşması hedeflenmektedir. 

Kaynak: Webtekno. 

Casper Casper Nirvana One A500 Casper Nirvana One A500 Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor