JCB Fastrac: Yüksek Hızlı Traktör

Şu ana kadar 140 km saatlik hızı aşabilen ilk ve tek traktör olma ünvanına sahip JCB Fastrac, özellikleri oldukça güçlü bir donanıma ve yapıya sahip olduğunu gösteriyor.

JCB Fastrac: Yüksek Hızlı Traktör

İş makinbeleri alanında tecrübeye ve birikime sahip JCB şirketi ortak bir çalışmayla dünyanın en hızlı traktörünü üretmeyi başardılar. Williams Advanced Engineering şirketiyle beraber çalışmalarının ürünü olan bu traktör, günümüzün en hızlı traktörü ünvanını eline almış bulunmaktadır. Ayrıca JCB'nin ortak çalıştığı bu şirket Formula 1 yarışlarının mühendislik ekiplerinin önde gelen takımlarından birisidir. Bu iki gücün çalışmalarıyla ortaya mühendislik harikası bir traktör çıkmıştır. Her ne kadar traktörler yavaş ve güçlü hareket ediyor olarak bilinse de, bu düşünceyi üretilen traktör sayesinde başarılı bir şekilde kırmış görünüyorlar. 

Traktör özelliklerine gelecek olursak, 7.2 litrelik hacimde bir dizel motordan güç alarak 2.500 Nm tork üretme kapasitesine sahip. 1.000 beygir gücündeki bu canavarın önünde hiçbir engel duramaz gibi. 6 ileri vites desteği güçlendirilmiş bir şanzıman ile bütünleşmektedir. Hızı ise birçok otomobili geride bırakacak cinstendir. saate 217 km'lik bır hıza ulaşabilen bu araç kalıbının hakkını vermektedir. JCB şirketinden yapılan açıklamada ise bu işin bir ekip işi olduğu ve böyle bir traktörü ortaya çıkartmanın arkasındaki gücün de bu ekibe ait olduğunu dile getirmiştir. 

Kaynak: Webtekno. 

 

JCB JCB Fastrac JCB Fastrac Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor