Xiaomi Redmi 8A ve Redmi 8'in Kernel Kaynak Kodlarını Açıkladı

Geçtiğimiz ay mağazalarda yerini alarak kullanıcıya ulaşan Xiaomi Redmi 8A ve Redmi 8 model telefonlarının kernel kaynak kodlarını yayınlayan Xiaomi, geliştiricilere büyük imkan sağlamış oluyor. Bu sayede Xiaomi telefonlara özel custom ROM üretilme yolunu açmaktadır.

Xiaomi Redmi 8A ve Redmi 8'in Kernel Kaynak Kodlarını Açıkladı

Xiaomi teknloji devi, piyasaya her geçen gün adını daha fazla duyurmakta. Geçtiğimiz ay satışa sunduğu Redmi 8A ve Redmi 8 telefonlarının kernel kaynak kodlarını paylaşmıştır. Bu kodların paylaşım amacı ise oldukça basit. Yazılım ve geliştirme uzmanları bu kodları kullanarak telefonları geliştirebilme, özellik ekleme gibi birçok faktörü açık hale getiriyor. Bunun yanında aynı zamanda, güncel Android sürümlerine dahi erişim açık hale gelebiliyor. 

Andorid 9 Pie işletim sistemine sahip bu cihazlar, kernel kodlarının paylaşımı sonrasında Android 10 sürümüne erişebilme imkanına sahip olabilecekler. Bu da her ne kadar bu telefonların düşük seviyeden çıkmış pozisyonları olsa da daha uzun süreli ve kaliteli bir şekilde güncelliği takip ederek kullanılabilme özelliğine sahip olmalarını sağlamaktadır. Kullanıcılar açısından bu durum ise oldukça faydalı ve güzel bir gelişmedir. Xiaomi'nin bu hareketi sadece bu model telefonlarına yapmış olduğu bir durum değilldir. Birçok model telefonunda da aynı misyona sahip olan Xiaomi Redmi Note 8 ve Note 8 Pro modellerinin de aynı zamanlı kod paylaşımını gerçekleştirmiştir. İlerleyen günlerde bu kodlar üzerinde çalışmaların eseri olarak custom ROM'ları görebilme olasılığı oldukça yüksek bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Kaynak: Webtekno.

Xiaomi Xiaomi Redmi 8 Xiaomi Redmi 8A Xiaomi Kernel Kaynak Kodları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor