Sony Xperia Android 10 Güncellemesini Açıkladı

Sony, telefon anlamında Xperia serisi modelleriyle oldukça sık bir şekilde gündeme gelmiştir. Android 10 güncellemesinin çıkmasından epey bir süre sonra da, bu cihazlarının hangisine ve ne zaman güncellemeyi alabilecekleri konusunda Sony şirketi bir açıklama yaptı.

Sony Xperia Android 10 Güncellemesini Açıkladı

Telefon modelleri ve özellikleriyle her zaman bir adım öne çıkmaya aday olan ve bunu başaran dev teknoloji üreticisi Sony, Android telefonlar için gelen güncellemeyi kendi telefonları için de kabul etmeye hazırlanıyor. Özellikle kamera açısında neredeyse rakibi olmayacak şekilde bir başarı sahibi olan şirket, bu özellikleri telefonlarına işlemeyi de çok sıkı bir şekilde başarmıştır. Hem tasarım, hem de özellikleri açısından kendisini rakiplerinden ustaca ayırmasını ise tasarımlarındaki zerafetle güzel bir şekilde yerine getirmiştir.

Güncelleme, telefonların günümüze ayak uydurması ve yeni özellikleri sistemlerine entegre etme durumudur. Sony ise bu durumu şimdiye kadar güçlü bir şekilde yapmıştır. Android 10 güncellemesinde ise ufak birkaç pürüzden olsa gerek, biraz gecikme yaşanmış ve şirket tarafından tarih konusunda herhangi bir bilgi şimdiye kadar paylaşılmamıştı. Fakat gelen istekler ve şirketin ileriye dönük planlamarı doğrultusunda bir açıklama yaparka bireylere tarih aralığını vermiş oldular. Buna göre; Xperia XZ2 Compact ve XZ2 Premium model cihazları için 2020 yılının başlarını güncellemeyi alacakları tarih olarak belirtmiştir. Xperia XZ3 ve XZ2 de aynı şekilde 2020 yılının başlarında bu güncellemeye sahip olacaktır. Xperia 1- Xperia 5 Aralık 2019, Xperia 10 ve Xperia 10 Plus da ortak olarak 2020'nin başlarında güncellemeyi alacak olan telefonlar arasında yer almıştır.

Kaynak: Webtekno.

Sony Sony Xperia Sony Xperia Android 10 Güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor