Huawei Mate Pad Resmi Duyuru Tarihi Belirlendi

Telefon sektöründeki başarılarının yanında tablet alanında da ilerleyen Huawei, global bir şirket olmanın hakkını veriyor. Yeni çıkaracakları Mate Pad için de CEO Richard Yu duyuru yaparak tanıtım tarihini açık bir şekilde dile getirdi.

Huawei Mate Pad Resmi Duyuru Tarihi Belirlendi

Tablet ve telefonların evrimleşmesi günümüzde açık bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun yanında farkı marka ve modellerde birçok çeşit olarak yeni tabletleri görmekteyiz. Huawei Mate Pad ise delikli ekran özelliğiyle gelecek. Bu da ilk akıllı Android tablet olma özelliğini kendisine kazandırmaktadır. Oldukça şık ve kullanışlı tasarımı tablete güzel bir görüntü vermektedir. Bununla birlikte şimdilik sadece görselleri hakkında bilinen bilgiler mevcuttur. Resmi tanıtım sonrası teknik donanımları ve fiyatı da açık bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu tarih içinde Huawei Ceo'su Richard Yu 25 Kasım'da resmi tanıtımının yapılacağını söyledi. 

Tablet her ne kadar Android olma özelliğiyle gelecek olsa da, google servislerini ABD ile aralarındaki anlaşmazlık nedeniyle barındırmayacaktır. 8 GB RAM gücü ve 256 GB depolama alanının özellikleri arasında yer alması tahmin ediliyor. Hızlı şarj desteğinin yanında 7.000 mAh'lik bir bataryasının üzerinde bulunması düşünülüyor. QHD+ OLED ekran kalitesine sahip olması beklenen cihazın Huawei kalitesinde olacağı düşünülürse az çok tahmin edilen bir seviye ortaya çıkacaktır. Diğer yandan google hizmetlerini kullanamayacak olması, bu tablet için eksi bir özellik olarak görülmektedir. Fakat Huawei telefonlarına özel getireceğini duyurduğu Harmony OS, tabletlere de gelecek mi belli değil. İlerleyen günlerde tabletler için de bir çözümle tüketicinin karşısına Huawei'nin çıkması bekleniyor.

Kaynak: Webtekno. 

 

Huawei Huawei Mate Pad Huawei Mate Pad Tanıtım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor