Ford Mustang Mach-E SUV

Ford, uzun zamandır üzerinde çalıştığı SUV model elektrikli aracının ismini resmi olarak açıkladı. Tanıtımının 17 Kasım'da olacağı bilinen aracın ise şimdilik diğer bilgileri gizli tutulmakta.

Ford Mustang Mach-E SUV

Elektrikli otomobil piyasasının gittikçe canlanması, alternatif bir enerji dönüşümünü bireylere sunmaktadır. Herhangi bir zararlı gaz salınımının olmadığı bu elektrikli araçların, geleceğin binekleri olacağı ise kaçınılmaz bir gerçektir. Ford ise Mustang modeliyle şimdiye kadar harika özelliklerde araçlar yapmayı başarmıştır. Şimdi ise birkaç özelliği birleştirerek ortaya oldukça yeni bir jenerasyon otomobil çıkartmaya hazır durumdadırlar. Üretim safhasında Mach 1 adıyla ismini duyuran bu araç artık resmi isminin belli olmasından sonra tüm teknik özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmayı bekliyor.

Los Angeles Otomobil fuarı önümüzdeki hafta düzenlenecektir. Bu fuarda boy gösterecek olan Mustang Mach-E SUV modeli ise fuar sonrası Ford resmi sitesi üzerinden sipariş usulüne göre satışa başlayacaktır. Tanıtımı yapılmadan tahmini özellikleri ise sosyal medyada yayılmaya başlamıştır.  Aracın 50 bin dolar civarında bir satış fiyatına sahip olacağı tahmin edilmektedir. Diğer yandan uzun mesafeli ve kısa mesafeli olmak üzere iki seçenekle sunulması beklenmektedir. aracın dış tasarımı dahi şu anlık ortaya çıkmış durumda değil. Sadece test sürüşlerinde kamuflaj altında görüntülenen otomobilin tahmini görselleri mevcuttur. Aracın tek şarjla 490 km civarında bir menzile de sahip olması beklenmektedir. 

Kaynak: Webtekno.

Ford Ford Mustang Much-E SUV Ford Elektrik Otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor