Huawei, Harmony OS İşletim Sistemine Geçecek

Abd ile yaşadıkları sorunlardan sonra zor durumda kalan, fakat bu zor durumu fırsata çeviren Huawei şirketi, kendi telefonları için yeni bir işletim sistemine geçeceklerini duyurdu.

Huawei, Harmony OS İşletim Sistemine Geçecek

Güçlü rekabetlerin yaşandığı günümüz dünyasında, ABD'nin Huawei markasıyla arasında yaşadıkları sorunlardan dolayı Huawei şirketi oldukça zorlu bir döneme giriş yapmıştır. Mecburi olarak Android ve Google'dan uzaklaşmak zorunda kalan şirket, kendi işletim sistemleriyle geleceklerini duyurdu. Yeni işletim sisteminin esas çıkma amacı, şirketin tüm baskılardan kurtulmak için attığı adım olarak gösterilebilir. Bu yeni olan ve oldukça merak uyandıran sistemin adı şimdiden bellidir. Harmony OS, ilk tanıtım platformlarında akıllı telefonlar hariç tüm cihazlara entegre şekilde olacağı duyurulmuştu. Fakat yaşanan son gelişmeler, şirketin bu konuda bir adım atmasını sağlamış durumdadır. Rotası değişmeden, Harmony OS'un akıllı telefonları da destekleyecek şekilde çıkarılması bekleniyor.

Huawei Başkan Yardımcısı, düzenlenen basın toplantısıyla yaptığı açıklamalarında Harmony OS'un asla bir Android yedeği olmadığını özellikle belirtti. Son çıkan amiral gemisi olarak tabir ettikleri telefonlarda istenilen etkiyi görmemelerini, ABD ile yaşanan sorunlara dayatan başkan yardımcısı, yeni sistemin 6-9 ay içerisinde aktif hale getireceklerini söyledi. Ayrıca bu yeni işletim sisteminin telefonlar adına gelecek jenerasyon olarak gördüklerini de ifade etti. İstenilen vakitte şimdilik çıkıp çıkmayacağı belli olmasa bile, Huawei marka telefon kullanıcıları için bu durum oldukça büyük bir fırsattır. 

Kaynak: Webtekno. 

Huawei Huawei Harmony OS Harmony OS İşletim Sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor