MacBook Pro Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni ve ölçüleri açısından daha büyük bir MacBook, Apple tarafından duyuruldu. Özellikleri ve detayları bakımından oldukça üst düzey görünen MacBook hakkında, fiyatı da dahil olmak üzere bilinenleri haberimizin detayında bulabilirsiniz.

MacBook Pro Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada birkaç paylaşımla 16 inç bir MacBook'un piyasaya çıkacağı söylenmişti. Fakat resmi bir açıklamanın olmaması insanları merak içinde bırakmıştı. Apple, tüm bu merakları cihazın tanıtımını yaparak ortadan kaldırdı. Oldukça üst düzey özellikleri olduğu görülen cihazın depolama hacmi ve birkaç farklı teknik özellik detayıyla iki cihaz olarak piyasaya çıkacağı görülmektedir. Sınıflandıracak olursak 512 GB ve 1 TB depolama hacimli olmak üzere iki kısımda gösterebiliriz.

512 GB'lık depolama hacmindeki MacBook Pro'nun özelliklerine bakacak olursak, 16 GB 2666 MHz DDR4 bir RAM gücüne sahip olduğunu görürüz. Depolama alanı olarak zaten 512 GB olduğunu belirtmiştik. 2,6 GHz 6 çekirdek 9. nesil Intel Core i7 bir işlemicinin yanında 4 GB AMD Radeon Pro 5300M grafik kartını da MacBook'ta görmekteyiz. Fiyat olarak 18.299 TL ile alıcıya ulaşması bekleniyor.

1 TB depolama hacimli olanın ise teknik donanımları birkaç basamak daha üstte gözüküyor. Grafik kartı 4 GB AMD Radeon 5500M'dir. RAM açısından aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. 2,3 GHz 8 çekirdek 9. nesil Intel Core i9 işlemciyi karşımızda görmekteyiz. Fiyatı ise 21.499 TL olarak gözüküyor. Apple'ın resmi satış sayfasından bu cihazlardan herhangi birini ya da farklı bir Apple ürününü de satın alabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno.

MacBook Pro MacBook Pro Özellikleri MacBook Pro Fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor