Snapdragon 865 Özellikleri Görüntülendi

Tanıtımından önce sosyal medyada yer alan bilgilere göre, yeni nesil telefonlara performans ve güç sağlayacak olan Snapdragon 865'in bazı özellikleri ortaya çıkmış durumda. Telefon teknolojisine katkısının oldukça büyük olacağı beklenen bu yonga setinin çıkması ise heyecanla beklenmektedir.

Snapdragon 865 Özellikleri Görüntülendi

Tanıtım zirvesinde özellikleriyle birlikte ortaya çıkmasından önce bazı kaynaklardan yayılan bilgilere göre, bir takım teknik özellikleriyle Snapdragon 865'i öncesinde kısmen bilgileri görülmüş vaziyettedir. 855 ve 855+ yonga setlerinin bu yıl içerisinde akıllı telefonların teknik donanımının içinde yer almasının bir üst modeli olarak görülen bu işlemci %20 hız ve performans artışıyla ortaya çıkacak gibi görünüyor. 8 çekirdek ve 1.8 GHz'lik bir hız modül donanımıyla yeni nesil amiral telefonlar için de uygun gözükmektedir. 

2.42 GHz frekanslı 3 Kryo Gold ( Cortex-A77 ), 1.8 GHz 4 Kryo Silver ( Cortex-A55 ) ve 2.84 GHz Kryo Gold hızlarındaki çekirdeklere sahip olduğu görülmektedir. Adreno 650, 587 MHz hızında grafik kısmı da bulunmaktadır. Grafik performansı açısından da %20'ye kadarlık bir kalite artışı beklenmektedir. Bu işlemcinin ilerleyen zamanlarda iki şekilde karşımıza çıkması öngörülüyor. 5G desteğine sahip telefonlara ve bu desteği almayan telefonlar için aynı özelliklere hemen hemen sahip yine bir Snapdragon 865 versiyonu bekleniyor. 7 nm mimarisiyle kullanıcıların karşısına çıkması beklenen bu yonga setinden geliştiricilerin beklentisi yüksek gözükmektedir. 

Kaynak: Webtekno. 

 

Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 865 Snapdragon 865 Özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor