Samsung Yeni Nesil Ekran Teknolojisiyle Geliyor

Günümüz telefon teknolojileri açısından görüntünün ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, bu kulvardaki yarışın da bir o kadar iddialı olacağını tahmin edebiliriz. Samsung bu tahminlerde kimsenin yanılmadığını gösteriyor. Piyasaya süreceği bazı telefonlarda kullanmak istediği bu ekran teknoloijisi ve detayları haberimizdedir.

Samsung Yeni Nesil Ekran Teknolojisiyle Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafında oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. Daha doğru ifade etmek gerekirse bu gelişme bir nevi öne geçmek için yapılan atak olarak da nitelendirilebilir. SAMOLED ismiyle anılan bir teknoloji ürününün patentini alan Samsung, yeni nesil cihazlarında bu teknolojiyi kullanmayı düşündüğü ise apaçık bellidir. Diğer yandan patenti alınan bu teknoloji Süper AMOLED adıyla yıllardır söylenen ve beklenen ürünün bir parçası olabilir. Shaped AMOLED olarak düşündüğümüzde, karşımıza çıkan isim bütünlüğü biçimlendirilmiş AMOLED de denilmektedir. Şuan için kullanılan telefonların ekran Hz değerleri 90 Hz değerindeyken, bu teknolojinin telefona entegrasyonu sonunda karşımıza 120 Hz gücüne sahip ekranlar çıkacaktır. 

Tüm bunlarla birlikte bağlantı teknolojisinde de oluşan gelişmeler arasına 5G iletişim teknolojisini de gösterebiliriz. Bu ekranın, önümüzdeki yıl piyasaya çıkarmayı düşündükleri Galaxy S11 modelinde kullanacağı da tahminler arasında. Ayrıca bu modelin iletişim açısından 5G desteğine de sahip olacağı düşünülmektedir. Üstün yenilenme hızıyla birlikte tekrardan dizayn edilen yüksek mAh derecesine sahip bataryalar da çağımızın olmazsa olmazları arasına çoktan girmeyi hak etmiştir. Önümüzdeki yıl içerisinde bu özelliğe sahip telefonları ise piyasada göreceğiniz, oldukça kuvvetli bir özellik olan durum, umuyoruz ki biran önce sevenleriyle buluşsun.

Kaynak: Webtekno.

Samsung Samsung Galaxy S11 Samsung Yeni Nesil Ekran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor