Xiaomi, MIUI 11 Güncellemesini Yayınladı

Genellikle telefon devlerinin yayınladıkları güncellemeler, son sürüm telefonlarına yönelik olurken, Xiaomi şirketi bunu bir adım öteye götürerek Redmi 5 ve Redmi Note 5 isimli iki telefonu için de MIUI 11 güncellemesini yayınladı.

Xiaomi, MIUI 11 Güncellemesini Yayınladı

Çin kaynaklı çıkış şirketi Xiaomi, Redmi Note 5 ve Redmi 5 adlı telefonlarını da kapsayacak şekilde MIUI 11 adlı son güncellemesini yayınladı. Güncellemelerin üretilen telefonlar açısından önemi oldukça büyük. Bunlar arasında gündemi takip etmek ve yeni sisteme uyum sağlayabilmek gibi olanakları söyleyebiliriz. Üretilen ve sunulan güncellemelerse şimdiye kadar hep yeni versiyon telefonlar için gelmiş, bu telefonların haricinde eski sürüm cihazlar bu yeniliklere açık olamamıştır. Xiaomi bu kuralı yaptığı bu hareketler çiğnemiş gözüküyor. 

MIUI 11 güncellemesi, ilk başta Android 10 işletim sistemine sahip telefonlar için çıkmış olsa da, şirketin eski sürüm telefonları için de bu güncellemeyi getireceği sözüyle birlikte tekrar düzenlenerek uyumlu olarak bu cihazlardan iki tanesi için tekrar çıkarılmıştır. 2017 sonu ve 2018 başlarında piyasaya çıkan Redmi 5 ve Redmi Note 5 sürüm ismine sahip telefonlar da artık bu güncellemeyi alabilecek durumdadır. Bu güncelleme şimdilik Çin'de bulunan bu modeldeki cihazları için geçerli durumdadır. İlerleyen günlerde bu güncellemenin diğer ülkelere de yayılması beklenmektedir. Bu zamana kadar güncellemenin içeriği Çin içinde kalacağını gösterse de, global anlamda her ülkeye sunulması umut edilmektedir. Diğer taraftan bu güncellemeyi alan cihazlar arasına Redmi 8A ve Redmi 8 adlı modeller de girmiştir. Güncelleme içerisinde karanlık mod, hızlı cevap özelliği ve alarm seslerindeki değişiklikler gibi kısımlar mevcuttur. Android 10 işletim sistemine çıkmış dahi olsa Android 9 Pie sistemine sahip cihazlar işletim sistemi değişmeden bu güncellemeyi alabilecek. 11.0.2.0.PEICNXM numarasıyla 677 MB civarında bir alan kaplayan bu güncelleme, bu telefona sahip bireyler için bir süre daha yeni özellikleri kullanabilme fırsatını sunmaktadır. 

Kaynak: Webtekno.

 

Xiaomi Xiaomi MIUI 11 Güncellemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor