Çin 6G İletişim Teknolojisi Geliştirmesinde Rol Alacak

Bu yıl içerisinde 5G teknololojisine hızlı bir şekilde geçiş yapan ve bu teknolojiyi yaygınlaştırmak adına çalışmalarına devam eden Çin, 6G için kolları sıvamış durumda. Daha çok yeni olan projenin, programı ve detayları için Çin, çalışmalara başlamış durumda.

Çin 6G İletişim Teknolojisi Geliştirmesinde Rol Alacak

Çin'de resmi olarak kullanılmaya başlanan 5G şimdilik bgireylerin hayatına tam olarak girebilmiş değil. 80 bin adet istasyondan fazla sayıdaki 5G istasyonlarıyla kullanılmaya başlanan iletişim teknolojisi yıl sonuna kadar istasyon sayısını 130 bin ve üstüne çıkarmaya hedeflemektedir. Oyun oynamanın daha hızlı olacağı, otonom sürüş kontrollü otomobillerin kullanılıp yaygınlaştırılması ve canlı bağlantıların da aynı oranda daha sağlıklı yapılacağı bu teknoloji basamağı, bireylerin hayatına hız ve kolaylık getirmektedir.

5G'nin ardından teknoloji üretici şirketler ve aynı zamanda dahil olan devletler de 6G teknolojisi üzerine çalışmaya başladılar. Tüm dünya ulusları, devletleri için gelişime katkı sağlayan bu adımda ise öncülük edenlerden birisi Çin olacaktır. Henüz araştırmalar başlangıç aşamasında olup ilerleyen ay ve yıllarda bu programın ve sistemin nasıl olacağı tam bir şekilde ortaya çıkacaktır. Vang Şi ( Çin Teknoloji ve Bilim Bakanı Yardımcısı ), bu konuda çalışmaların başlangıç aşamasında olduğunu ve Çin devletinin bu çalışmalara destek çıkarak geliştirilmesinde etkili olmak istediğini belirtmiştir. Günümüz dünyasında birçok ürünün ve teknolojinin Çin kaynaklı çıktığını belirterek aslında bu durumun gayet doğal olduğunu da söyleyebiliriz. 

Kaynak: Webtekno.

Çin 6G 6G İletişim Teknolojisi Çin 6G Teknolojisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor