Instagram Beğeni Gizliliği Geliyor

Kullanılmaya başladığı günden bu yana kendisini oldukça geliştiren ve kullanıcıların daha da bireyselleşmesi ve gizliliği adına atılan adımlara bir yenisi daha eklendi. Şuan için deneme aşamasında ülkelere sunulan özellik, yakın zamanda tüm dünyada aktif şekilde kullanılması bekleniyor.

Instagram Beğeni Gizliliği Geliyor

Sosyal medya uygulamarı içerisinde, canlı yayın yapma, fotoğraf paylaşma ve birçok başka özelliğiyle başı çeken platformlardan olan Instagram, yapılan paylaşımlara gösteerilen beğeni durumunu artık sadece paylaşımı yapan kişinin göreceği şekilde düzenlenmesi üzerine çalışıyor. Bu sayede bireyler paylaştıkları fotoğraf video ya da başka bir görsel ve yazıyı beğenenleri sadece kendileri görecek. Şuan için 7 farklı ülkede bu özelliğin deneme aşaması gerçekleşmektedir. Bu deneme sürecinin bir faydası da özelliğin tam olarak çalışıp çalışmadığı ve bireylerin nasıl tepki verecekleri üzerinedir. Japonya, Brezilya, İtalya, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada'da test aşamasında olan özellik yakın bir tarihte ABD'de de deneme aşamasını geçtikten sonra, tüm dünyada aktif şekilde kullanılır duruma getirilecektir.

Birçok sosyal paylaşım platform, son zamanlarda bireylerin hesaplarını daha bireysel ve öznel olarak kullanmalarına imkan verecek şekilde dizayn edilmeye başlamıştır. Bunun en başlıca sebebi mahremiyet ve insanların gizlilik ve güvenlik konusunda kendilerini rahat hissetme amaçlarını barındırmaktadır. Test ve deneme diye tabir edeceğimiz bu kısımları geçtikten sonra yakın bir zamanda bu özelliğin de aktif bir şekilde Instagram uygulamasında göreceğimiz ise oldukça net bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak: Webtekno.

Instagram Instagram Beğeni Özelliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor