Robo-Shark Su Altı Robotu Tanıtıltı

Su altı dünyasını keşfetmek ve askeri anlamda gizliliği ön planda tutarak taktiksel savaş için geliştirilen Robo-Shark'ın tanıtımı yapıldı. Köpek balığına benzemesi amacıyla bu yönde yapılan tasarımıyla oldukça dikkat çekici.

Robo-Shark Su Altı Robotu Tanıtıltı

Suyun altında maharetlerini sergileyecek olan Robo-Shark, aslına bakılırsa bu alanda bir ilk değil. Taktiksel savaş, su altı hedefleri takip etme gibi,  hızlı ve yüksek hareket kabiliyetli araçların yapımı oldukça eskiye dayanmaktadır. Zaman ilerledikçe bu cihazların tasarımı ve kabiliyetleri de aynı oranda artış göstermektedir. Bilim insanlarının herhangi bir araç üretirken artık doğadan ilham aldıklarını açıkça söyleyebiliriz. Bu hem uyum sağlamak adına atılmış bir adım, hem de doğayı anlamak ve ona göre şekillenmek için yapılan hareketlerdir. 

Bu oldukça küçük gözüken ve adeta bir köpek balığını andıran cihaz, iOceans China 2019 etkinliği kapsamında tanıtılarak beğenenlerin ilgisine bırakıldı. Tasarımın neden böyle olduğu konusu ise, bu şekilde yapılan cihazın %80 verimlilikle çalışıp oldukça düşük miktarda enerji tüketimi yaptığı cevabı bizi bulacaktır. Hareket kabiliyetini herhangi bir pervaneyle değil, normal bir köpek balığı gibi yüzmek için yapılan köstümünden almaktadır. Araç üzerindeki mekanizma, adeta bir balık gibi yüzmesini sağlayarak, ses dalgaları oluşturma durumunu en aza indirgemiştir. Bunn yanında Robo-Shark'ın dış kaplaması ses emici özel bir malzemeyle kaplanmıştır. Bu sayede ultra sessiz ve adeta bir hayalet gibi su altı dünyasında istediği şekilde gezinme imkanını elde edecektir. Şu anlık sadece tanıtımı yapılan ve herhangi bir sipariş durumunun olmadığıo Robo-Shark, ilerleyen günlerde meraklılarıyla buluşabilir. 

Kaynak: Webtekno. 

Robo-Shark Su Altı Robotu Robo-Shark Robo-Shark Tanıtım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor