Canon EOS Ra Görüntülendi : Bilinen Fiyatı ve Özellikleri

Adından çokça söz ettirecek gibi gözüken Canon EOS Ra, bazı kaynaklara göre birtakım özellikleriyle ortaya çıkmış durumda. Özellikleri ve konseptiyle uzay fotoğrafçılarının ilgisini çekerek, satışa çıktığı andan itibaren epey yoğun ilgiyle karşılaşacakmış gibi görünüyor.

Canon EOS Ra Görüntülendi : Bilinen Fiyatı ve Özellikleri

Aynasız kamera kategorisine yeni bir üye olarak tasarımı yapılan Canon EOS Ra, özellikle uzay fotoğrafları çekmek isteyenler için ilgi odağı olacak. Tasarımı ve özellikleri bakımından önceliği uzay fotoğrafçılığı olan bu kamera, sınırlandırma açısından a serisi kameralar arasında yerini alacak. Özellikleri arasında yer alan kızılötesi filtre sayesinde, ışığı normalden tam 4 kat daha fazla geçirmektedir. Aynasız ve kızılötesi filtresi teknik donanımıyla birlikte, uzay fotoğraflarında üstün kaliteyi yakalamak amaçlı üretilen bu cihaz ek ekipmansız kaliteli fotoğrafları çekebilme özelliğindedir. 

Hem EVF hem de LCD modunda 30 kat zoom yapabilme becerisiyle en ince ayrıntıları kullanıcısına yakalama imkanını da sunmaktadır. CMOS sensörüne sahip 30,3 MP tam kamerayı bünyesinde barındırmaktadır. Temel özellikleri bakımından çoğunlukla uzay odaklı fotoğrafları çekmek adına tasarlanmış bu makine, normal gündelik hayatta kullanıma pek uygun değildir. Fakat alanı gökyüzü olan bireyler adına oldukça kullanışlı ve ilgi çekici bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Aralık ayından itibaren satışa çıkması beklenen bu cihazın ise şimdilik belirlenen fiyatı 2.500 dolar civarında gözükmektedir. 

Kaynak: Webtekno.

Canon Canon EOS Ra Canon EOS Ra Özellikleri Canon EOS Ra Fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor