Twitter Yeni Özelliğini Açıkladı

Bir süredir üzerinde çalıştıkları ve aslında twitter kullanıcıları tarafından da beklenen bu yeni özellik sayesinde bireyler artık istedikleri bir konuda var olacak olan takip edebilme butonuyla o ve benzer konuyla alakalı atılmış tweetleri görebilme imkanı sunacaktır.

Twitter Yeni Özelliğini Açıkladı

Etkileşimin oldukça yoğun ve kullanan kişi sayısının da bir hayli fazla olması Twitter'ı oldukça popüler bir iletişim uygulaması olarak karşımıza çıkarmaktadır. Aktif bir şekilde kullanılan twitter'da hayatın her alanından bir bilgiyi, konuyu veya başka herhangi bir işinize yarayacak materyali bulmakta çok da güçlük çekmezsiniz. İşte bu noktada ise twitter, kullanıcılarına yeni bir özellik sunarak aradıkları konuyu ya da takip etmek istedikleri kişi gibi faktörleri daha kolay bulmalarını sağlamayı hedeflemektedir. 

Algoritmasında yapacağı bu önemli değişiklikle, aslına bakarsanız oldukça faydalı bir sistem kurulacaktır. Çünkü aranılan, takip deilmek istenen herhangi bir konu, içerik ya da bireyle alakalı yazılmış tüm tweetleri bir arada görmeyi ve bunlara kolay bir şekilde ulaşmayı bu şekilde başarma imkanına kullanıcılar rahatlıkla ulaşacaktır. 300'den fazla alan seçeneği bu Topics özelliği sayesinde rahatlıkla seçilebilecektir. En önemli kısmı olarak gösterilen bu özelliğin bazı kısımları vardır. Twitter platformunda herhnagi bir konuda yazı araştırırken, o konuyla alakalı etiketi kullanarak gerekli bilgilere ulaşma imkanı şimdiye kadar mevcut işleyişin içindeydi. 13 Kasım'da tüm dünyanın kullanımına sunulacak olan bu yeni özellikle aslında etiketin yanında kendi algoritmasında yaptığı değişikliklerle konu içerisinde de detaylı arama yaparak kullanıcıya konuyla alakalı daha kapsamlı bir araştırma imkanı sunabilecektir. 

Kaynak: Webtekno. 

Twitter Twitter Takip Özelliği Twitter Yeni Özellik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor