iOS 13.3 Beta Sürümü Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde yeni bir güncellemeyi sunduktan sonra bu hafta da, yeni sürümün beta versiyonu kullanıma açılmış durumda. Beta sürüm için en dikkat çeken kısım ise 'İletişim Sınırlamaları' kısmı oldu.

iOS 13.3 Beta Sürümü Yayınlandı

Apple yeni bir beta sürümüyle daha kullanıcıların karşısına çıkmış durumda. Her güncellemenin olmazsa olmazları arasında yer alan hata düzeltmelerini bu beta sürümünde de görme ihtimalimiz oldukça yüksektir. Performans iyileştirme ve hata giderlemelerinin ise oldukça önemli bir konuma sahip olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü kullanımda ortaya çıkan en ufak bir aksaklık, milyonlarca insanın günlük yaşantısını olumsuz etkileyecek düzeyde olabilir. 

'İletişim Sınırlama' özelliğine değinecek olursak, uygulama sınırları gizlilik önlemleri ve ekran süresi özelliği gibi birçok alt kategoriyi bünyesinde barındırmaktaydı. 13.3 sürümüyle ortaya konulan özellik ise sizlere istemediğiniz kişilerin ulaşmasını engelleme özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Yabancı bir numara ya da belirlediğiniz bir numaranın bu sayede size ulaşması kısıtlanmış oluyor. Şunu belirtmek gerekirse, normal cihazlarda kullanılan 'engelle' özelliğinden biraz farklı. Bu iletişim sınırlandırma durumunda, sahip olacağınız alanı belirlediğinizi ifade edersek daha doğru bir tabirle açıklamış oluruz. Beta sürümlerinde amacın özelliği denemek ve hata varsa bu hataları bildirerek normalleştirmek olduğunu söyleyebiliriz. O yüzden bu beta sürümünü denemek istiyorsanız oluşacak hataların cihazda probleme yol açmaması için bir yedekleme sistemine gitmenizi tavsiye ederiz. Tam sürüm olarak ne zaman yayınlanacağı şimdilik belli olmasa da, kullanıcılara sunduğu bu beta sürümle kaliteyi artırmış olacaklarını söylemek mümkün.

Kaynak: Webtekno. 

iOS 13.3 iOS 13.3 Beta Sürüm iOS 13.3 Güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film