Whatsapp Açıkladı: Farklı Cihazlardan Aynı Anda Whatsapp Hesabı Kullanılabilecek

Sohbet, konuşma ve canlı video görüşmelerini bünyesinde barındıran Whatsapp aynı anda farklı cihazlardan tek oturumun kullanılabileceğini açıkladı. Whatsapp kullananlar için oldukça faydalı olacak bu gelişme iki tarafı da memnun edecek gibi duruyor.

Whatsapp Açıkladı: Farklı Cihazlardan Aynı Anda Whatsapp Hesabı Kullanılabilecek

Whatsapp geliştirme ekibi ar-ge çalışmalarına her zaman olduğu gibi hızlı bir şekilde devam ediyor. Kullanıcıların uzun zamandır beklediği ve istediği aynı anda faklı cihazlarda whatsapp hesabını kullanabilme özelliği yakın zamanda hayatımıza girecek gibi duruyor. WABetalnfo, whatsapp hakkında ekibiyle birlikte yaptığı çalışmaları paylaştı. Daha fazla yenilik ve daha kolay kullanım, hayatı kolaylaştırıcı gibi faktörlere dikkat ederek geliştirme ve güncellemelerine bu şekilde yön verdiklerini açıkladı.

Whatsapp için yeni bir özellik olacak olan bu gelişmenin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Fakat yapılan açıklamalar ve söylenenlerden yola çıkarak bu yeni özelliğin gündelik yaşamı oldukça kolaylaştıracağı gözüküyor. Bu özelliğin Apple cihaz kullanıcılarına öncelik tanınarak aktif hale getirileceği yapılan açıklamalar arasında. Bu aşamanın ardından Android kullanıcıları için de hizmetin sunulması beklenmektedir.

Uçtan uca şifreleme yöntemi whatsapp kullanan bireyler için olmazsa olmaz güvenlik önlemidir. Aynı anda birden fazla cihazda aktif kullanılacak hesap için bu özellik devre dışı kalacak durumdadır. Bunun için de ayrı bir yöntem geliştirmeye çalışan whatsapp çalışanları, kişiye özel belirlenen güvenlik anahtarı gibi yöntem çeşitleri düşünmektedirler. Yakın zamanda tüm bu sorunların üstesinden gelerek, bu özelliğin tüm platformlarda aktif hale geleceğini düşünmekteyiz.

Kaynak: Webtekno

Whatsapp Whatsapp Güncelleme Whatsapp Hesabı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor