Boşanma Davalarında Boşanma Avukatı Neden Önemlidir?

Boşanma davalarında boşanma avukatı ile çalışmanın önemi, boşanma avukatı ne iş yapar detaylı bilgiler yer almaktadır.

Boşanma Davalarında Boşanma Avukatı Neden Önemlidir?

Günümüz evliliklerinin çoğu boşanma ile sonlanmaktadır. Bu boşanmaların bir kısmı anlaşmalı olurken bir kısmı da çekişmeli olur. Özellikle çekişmeli olan davalar çok uzun sürebilir. Bu nedenle bu süre içerisinde bir avukattan yardım almak önemlidir. Boşanma gerçekleştikten sonra nafaka davası ve birçok süreç olur. Bu süreçleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde yürütmek avukat sayesinde olur. Boşanma davalarında boşanma avukatı neden önemlidir sorusunu birçok kişi sormaktadır. Avukat önemlidir çünkü avukat olmazsa davada yaptığınız bir yanlışlık davayı kaybetmenize neden olabilir. Anlaşmalı boşanma davalarında işlemler çok hızlı işler. Dilekçeyi yazabilirseniz siz veya bir arzuhalci yardımıyla yazdırabilirsiniz. Bu dilekçeyle adliyeye başvurduğunuzda taraflardan ikisi de oradaysa boşanma orada bile gerçekleşebilir. Aksi halde bir tarih verilerek tek celsede boşanılır. Fakat bu durum çekişmeli boşanma davalarında oldukça farklıdır.

Çekişmeli Boşanma Davaları Nasıl Olur?

Çekişmeli boşanma davaları taraflardan birinin boşanmak isteyip diğerinin istemediği zamanlarda açılan dava çeşididir. Bu davalarda bir avukat olması oldukça önemlidir. Avukat hem süreçlerin olması gerektiği gibi ilerlemesini sağlar hem de sizin tüm haklarınızın alınmasını sağlar. Bu nedenle boşanırken hem nafaka hem de mal paylaşımı konusunda mağdur olmazsınız.

Avukatın sizin adınıza boşanma davasını açabilmesi için öncelikle vekaletname vermeniz gerekmektedir. Bu vekaletname ile dilekçe yazarak sizin adınıza dava açılır. Hakimin gerekli görmediği durumlarda sizin duruşmalara gitmenize gerek kalmaz. Bunların yanında eğer çocuk varsa ve çocuğun velayetinin kimde kalacağı konusu tartışmalı ise dava süresi biraz daha uzayabilir. Bu süreçlerde herhangi bir sorun olursa avukatlar kolaylıkla halledebilir. Fakat siz bir sorun yaşarsanız süreci tam olarak bilmediğiniz için zorluklar yaşarsınız. Bu nedenle boşanmada avukat oldukça önemlidir.

Kaynak: www.aegeanlaw.com

boşanma avukatı en iyi boşanma avukatı boşanma davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film