İPhone 12, Qualcomm 5G Desteği İle Gelecek !

Apple, İPhone serisinin yeni üyesi olacak olan İPhone 12'yi, 5G desteği için Qualcomm ile İPhone serisine dahil etmeyi planlıyor.

İPhone 12,  Qualcomm 5G Desteği İle Gelecek !

Yapılan açıklamalar ve oluşturulan anlaşmalar İPhone serisine yeni bir soluk katarak gelecek.  Qualcomm 5G modemleriyle serisini güçlendirmek isteyen Apple, kendi modemlerini sürece dahil olana kadar temposundan düşmeden ilerlemeye devam ediyor. 5 nanometre boyutunda çiplerle gelen teknoloji 5G, İPhone 12 için tek yenilik olmayacak. Tasarımında yapılacak değişikliklerin yanı sıra, parmak izi okuyuzu özelliği ekranın kendi içerisinde olacak. Apple, hem müşterilerinin memnuniyetini düşünerek, hem de teknolojik gelişimden geri kalmamak adına atmış olduğu bu adım, ilerleyen zamanlarda kendi çiplerini üretene kadar devam edecek. Çünkü ürettikleri teknolojiyi geliştirmek adına 5G için Apple'ın ar-ge çalışmaları yaptığı ve ilerleme kaydettiği bilinenler arasında. 

Apple ve  Qualcomm'un anlaşması sonucu ortaya çıkacak olan İPhone 12, telefon anlamında yeni bir devrin açıldığını bizlere göstermektedir. Qualcomm'dan alacağı 5G teknolojisi temel anlamda, x55 5G modem, A14 Bionic yonga seti ve 5G nanometre boyutlarında olan teknik özelliklere sahip olacaktır. Her serisinde teknoloji alanında büyük adımlar atan Apple şirketi, İPhone serisinde oldukça kuvvetli bir pazar payına sahip olmuştur. Bunun en önemli sebebi, özgün olmaları, güvenilir ve kullanıcı odaklı çalışmalarından kaynaklanmaktadır. 

Kaynak: Webtekno

İPhone 12 İPhone 12 Qualcomm 5G Qualcomm 5G Desteği İPhone 12 5G
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor