Dünyanın En Hızlı Arabası Hız Testine Çıktı: İşte Saatte Km Hızı

Dünyanın en hızlı arabası ilk çıktığı hız testinde istediği hıza ulaşamadı. Hedefi saatte 1600km olan Bloodhound LSR, 540km/s lik hızla ilk denemesini bitirdi.

Dünyanın En Hızlı Arabası Hız Testine Çıktı: İşte Saatte Km Hızı

Dünyanın en hızlı arabası olmak için yola çıkan Bloodhound LSR, hız denemelerine başladı. Uzun menzilli bir piste ihtiyaç duydukları için, Kalahari Çölü'nde yer alan Hakskeenpan pistini kullandılar. Otomobil ilk denemesinde oldukça hızlı bir performans göstererek 540 km/s hıza ulaştı. Her ne kadar 1600 km/s hıza ulaşamamış olsalar da, geliştirmeye devam ettikleri teknoloji ve denemelerle kendilerini her seferinde aşmayı planladıkları ortada olan bir durumdur. 

Bünyesinde barındırdığı motorun özelliğinden dolayı hız denemesine başlamadan önce sahip olduğu EJ200  motoru yaklaşık 12 saniye boyunca çalışır halde hız testine hazırladılar. Hız testi için direksiyon  başında olan Andy Green yaptığı açıklamalarda " Bugün çok başarılı iki tur yaptık. İkinci turda 540km/s hıza ulaştık. Araç 13 saniyede 80km/s hızdan 480 km/s hıza çıktı. 25km/s hızla esen güçlü bir rüzgar vardı. Bu rüzgar otomobilin hız sınırını çok düşürdü. Yine de mutluyuz. Çünkü bu başarılı bir testti. Şimdi daha yüksek hızlara yükselmeye hazırızşeklinde belirtti. 

Profesyonel ve tecrübeli bir ekibin üzerinde uğraştığı ve dünyanın en hızlı arabası kategorisinde ilk sıraya almak istedikleri Bloodhound LSR, başka bir araç tarafından  kırılan dünya rekorunu kırmaktır. Ardından kendi koymuş oldukları barajı, yani 1600 km/s i geçerek dünyanın en hızlı arabası ünvanını almayı istemektedirler. 

Kaynak: webtekno 

Dünyanın En Hızlı Arabası Hız Testi En hızlı araba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor