Online Oyun Oynayan Öğrenciler Derslerinde Daha Başarılı!

Avustralyalı araştırmacılar tarafından yapılan araştırma da Online oyun oynayan öğrencilerin daha başarılı oldukları görüldü.

Online Oyun Oynayan Öğrenciler Derslerinde Daha Başarılı!

Pek çok veli çocuklarına oyun oynama yasağı getirmek gibi alışkanlık haline sahip olduğu günümüzde, Avustralya'da yapılan bir çalışma neticesinde aslında online oyun oynayan öğrencilerin oynamayanlara göre daha başarılı olduklarını ortaya çıkarmış durumda. Oyun oynayan öğrencilerin ve çocukların üzerindeki en önemli baskı derslerinde başarısız olacakları ve okullarını asacakları konusundaydı. Lakin Avustralyalı araştırmacıların yapmış oldukları çalışma bunun aksini gösteriyor. Özellikle ilköğretim son ve orta öğretim öğrencilerinin online oyunlara karşı ne kadar düşkün olduklarını biliyoruz.

Avustralya'da yapılan çalışma neticesinde online oyun oynayan öğrencilerin oynamayanlara göre derslerinde daha yüksek notlar ortaya aldığı çıkmış durumdadır. Geçtiğimiz yıllarda oyun oynayan çocukların daha zeki olduklarını söyleyen başka bilimsel çalışmalarda mevcuttu. Avustralya'da yapılan araştırma neticesinde 12 bin kadar öğrencinin online oyun oynayıp oynamadığı ve derslerindeki başarıları incelendi. Özellikle Fen, matematik ve okuma alanlarında bu öğrencilerin daha başarılı oldukları görüldü.

Melbörn'ün RMIT Üniversitesi akademisyenlerince yapılan araştırma sonucunda her gün dzüenli olarak oyun oynayanların matematik dersinde oyun oynamayan öğrencilerden 15 puan daha fazla, fen dersinde ise 17 puan daha fazla aldıkları tespit edilmiş. Online oyunlarda gençlerin bölümleri geçmek, seviye atlamak ve diğer stratejik hamleler üzerlerinde düşünmeleri onların dersler için farklı düşünceler ve stratejiler geliştirmelerinde yararlı olduğu görülmüş.

Ayrıca online oyunların çocukların İngilizce öğrenmeleri ve farklı dillere olan yatkınlıklarını artırdığı gözlemlenen detaylar arasında yer alıyor. Tabi ki, bu araştırma sonucunda oyun oynayanlar başarılı oluyor diye derslerimizi aksatmamız gerekiyor. Derslerde başarılı olmak için yeterince derslerimize de vakit ayırmamız gerekiyor.

Online Oyun Oyun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film