Türk Oyunu Harp Vefa Artık Steam'de Satın Alınabilir Durumda!

Çanakkale Savaşı öncesinde geçen bir konuya sahip olan Türk oyunu Harp Vefa Steam üzerinde yayınlandı ve satışa çıktı.

Türk Oyunu Harp Vefa Artık Steam'de Satın Alınabilir Durumda!

Yoğun bir destek gören ve steam üzerinde nihayet yayınlanmaya kabul edilen Türk yapımı FPS oyunu Harp Vefa artık satın alınabilir durumda diyebiliriz. Dünyanın en büyük oyun platformlarından bir tanesi olan Steam üzerinde Türk yapımı oyunların sayısında artış gerçekleşirken, sahip olduğu konusuyla hepimizin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz Harp Vefa Steam üzerinde yayınlandı.

Tarihimiz açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan Çanakkale Savaşı'nın öncesinde geçen bir konuya sahip Harp Vefa sahip olduğu görsellik ve oyun hikayesi açısından oldukça ümit vaad ediyor. Geçtiğimiz aylarda Steam üzerinde destek bekleyen oyunun kabul edilmiş olması Türk oyun geliştiricileri açısından oldukça sevindirici bir haber diyebiliriz. Türk yapımı oyunların Steam üzerinde artış göstermesi, oyun sektöründe sahip olduğumuz ilerlemenin ayrıca başka bir göstergesi diyebiliriz. 

İşte bu noktada 19 Şubat 1915 tarihinden öncesine gidiyor ve fantastik bir hikayaye ev sahipliği yapıyoruz. Kaçırılmış olan iki kahraman Türk askerinin verecekleri mücadeleye dahil olduğumuz hikayenin konusuna baktığımızda oldukça sürükleyici görünüyor. Steam üzerinde yer alan geliştirici hikayesine göre Abdullah ile Mehmet isminde iki Osmanlı askeri esir düşüyorlar. Bu iki askerin oldukça tecrübeli ve bilgili olduğunu biliyoruz. Katıldıkları son savaşta esir düşmüşlerdir. Esir hayatları devam ederken, kendilerini esir tutan ülkenin Osmanlı'ya karşı savaşa katıldığını öğrendiklerinde artık boş durmamaları gerektiğine tamamen karar vermişlerdir.

En son dünyanın en çok oynanan savaş oyunu serilerinden birisi Battlefield 1’de gördüğümüz Çanakkale Savaşı, bu kez bizim gözümüzden işleniyor. Üstelik savaşın başladığı 19 Şubat 1915 tarihinden öncesinde geçen fantastik bir hikayeyle. Bu noktada yapım kulağa biraz ilginç gelse de oyun sektörü açısından manatıklı bir yaklaşım. Zira zombilerin olduğu Call of Duty oyunları sadece fantastik ögelerin etkisiyle bile yok satıyor. Hikayede Abdullah ve Mehmet'te yardımcı olacağız. Steam üzerinden %25 gibi bir indirimle satılan oyunu satın alarak bir Türk geliştiriciye destek olabilirsiniz. Harp Vefa Steam sayfasına ulaşmak tıklayınız.

Harp Vefa Türk Oyunu Steam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film