Yerli Elektrikli Otomobil İçin Ön Gösterim Tarihi Duyuruldu

Yerli Elektrikli Otomobil İçin Tanıtım Tarihi konusunda yeni gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor. Yerli araba için tanıtım tarihi için açıklamalar..

Yerli Elektrikli Otomobil İçin Ön Gösterim Tarihi Duyuruldu

Otomobil alanında milli ve yerli elektrikli otomobil projesi, gün geçtikçe gelişmeye ve bu gelişmeleri kamuoyuna duyurulmaya devam ediyor. TOGG ( Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu )'nun CEO'su durumunda olan Gürcan Karakaş, milli otomobilin tanıtımı ve gösteriminin aralık ayında olacağını belirtti.

Her geçen gün yerli elektrikli otomobil adına türk dünyasından çeşitli açıklamalar gelmektedir. Zorlu Holding Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, milli elektrikli otomobilin 2022 yılı içerisinde piyasaya çıkacağı yönünde açıklamaları olmuştu. Bununla birlikte Gürcan Karakaş yaptığı açıklamayla elektrikli milli otomobilin aralık ayında tanıtımının yapılacağını duyurdu. 

Bosh Türk Forumu'nda söz alan Gürcan Karakaş, bu projeye hız kesmeden devam ettiklerini, başarılı ve emin adımlarla ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı. Ayrıca bu projenin içerisinde, milli elektrikli otomobil adına ilerlemeye faydası olacak şirketlerle beraber çalıştıklarını da ekledi. Karakaş,"2022 yılında C segmentte elektrikli SUV araçla pazara giriyoruz. 2-3 yıldan sonra AB merkezli ihracat pazarlarına yönlendirmek istiyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yerli elektrikli otomobil piyasaya çıkıp tüketiciye ulaşana kadar olan tüm sürecin planlı ve programlı şekilde, gecikmesi olmayacak bir sisteme sahip olduklarını dile getirdi.

yerli otomobil araba milli araba elektrikli yerli otomobil elektrikli milli otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor