Facebook Messenger Uygulamasına Reklamlar Geliyor

Facebook'un mesajlaşma uygulaması Messenger'a yakın bir süre içerisinde reklamlar gelecek gibi görünüyor.

Facebook Messenger Uygulamasına Reklamlar Geliyor

Bir süredir Facebook Messenger üzerinde reklam gösterimine başlanacağı konusunda yer alan iddialara bir yenisi daha eklendi. Reklamcılık konusunda oldukça büyük adımlar atmakta olan Facebook sahip olduğu Messenger uygulamasında da reklam gösterimine başlayacak gibi görünüyor.

Facebook sahip olduğu üye kitlesi ile reklam üzerinden para kazanmaya başlayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Hatta sahip olduğu üye sayısını 1,5 milyar gibi bir rakama ulaşmış olması, kazandığı paraları hesaplama eğilimi girenleri matematik ve finans alanında profesörlük seviyesine çıkartabiliyor. Reklam vermek isteyen firmalarda genel olarak kullanıcılar ile iletişime geçebilen ve onların üzerinde etki bırakabilen sosyal medya platformlarını doğal olarak tercih etmekteler. Facebook bu nedenle yakın bir zaman içerisinde Facebook Messenger uygulamasına reklam getirmeye kararlı görünüyor. Tabi Messenger'a gelecek olan reklamlar kullanıcılarda nasıl bir etki bırakacak bunu hep birlikte göreceğiz.

Facebook alternatif olarak piyasaya sürdüğü her ürününden para kazanmayı kafasına koymuş gibi görünüyor. Bu nedenle Facebook Messenger ile başlayacağı reklam gösterme serüvenine umuyoruz ki WhatsApp Messenger'a da sıçrama eğiliminde bulunmaz. Geçtiğimiz yıl reklamcılık işinden Facebook'un 30 milyar dolara yakın para kazandığı biliniyor. Bununla birlikte oyun içi alımlardan kazandıkları para 750 milyon doları buluyor. Parayı gören Mark Zuckerberg ve kurmayları da bu nedenle reklam alanlarını genişletmeye devam edecekler gibi duruyor.

Facebook Facebook Messenger Messenger Facebook Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor