Facebook Hikayeleri Özelliği Duyuruldu!

Facebook yine bir özelliği Snapchat'ten alarak Facebook Hikayeleri kullanıcıları için kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Facebook Hikayeleri Özelliği Duyuruldu!

Facebook yine kullanıcıları için Snapchat'in sahip olduğu bir özelliğin daha geleceği konusunda duyuruda bulundu. Facebook Hikayeleri yakın bir zaman içerisinde kullanıcılar için sunmaya hazırlanan Facebook, şimdilik test aşamasını kullanıcıların denemesi için sunmuş durumda. 

Bir süreden bu yana Snapchat'te ne bulunuyorsa hepsini kendi sosyal medya uygulaması tarafına getirmiş olan Facebook, şimdi de yeni bir özelliği Facebook bünyesine katkmakta oldukça kararlı görünüyor. Ödünç aldığı özelliklerin arasına bir yenisi daha eklendi. Bu da Facebook hikayeleri olduğu şüphesiz ki dikkat çekmeyi başarıyor. Kısa bir süre önce Instagram üzeirnde yayınlamış olduğu hikayeler özelliğinin oldukça dikkat çektiğini fark eden Mark Bey, bu durumu Facebook üzerinde de popüler hale getirmek istemiş ki, bu özelliğin hızlı biçimde geliştirilmesini istemiş görünüyor. Ağustos ayında ilk kez kullanıcıları için Instagram üzerinde sunmaya başlayan ve kısa bir sürede 150 Milyon kullanıcıya ulaşan Instagram başarısından sonra Facebook üzerinde bu özelliğin yer verilmesi kaçınılmaz oldu diyebiliriz.

Facebook Hikayeleri Nedir?

Tarz ve benzerlik olarak Snapchat hikayeleri ile aynı olsa bile Facebook platformunun getirmiş olduğu avantajlar güzel kullanılmış diyebiliriz. Instagram'da olduğu gibi üst kısımlara yerleştirilecek olan özellik farklı filtrelerin kullanılmasına olanak tanırken, 1'er dakikalık hikayelerin hazırlanmasına imkan tanıyor. Snapchat üzerinde olduğu gibi 24 saat içerisinde hikayeler silinecek ve sadece arkadaşlarımızla paylaşım gerçekleştirebileceğiz.

Facebook Facebook Hikayeleri Snapchat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor