TurkNET Adil Kullanım Kotası'nı (AKK) Kaldırdı

TurkNET kullanıcılarına sürpriz yaparak almış olduğu karar ile birlikte bazı illerde Adil Kullanım Kotası (AKK) kaldırma kararı aldı.

TurkNET Adil Kullanım Kotası'nı (AKK) Kaldırdı

Türk internet kullanıcılarının başının belası olan ve herkes tarafından yoğun biçimde eleştirilmekte olan Adil Kullanım Kotası diğer adıyla Adil Kullanım Noktası Türk.Net internet sağlayıcısı tarafından kendi kullanıcıları için devrini kapatıyor gibi görünüyor. Bir süre önce internet üzerinde dolaşmaya başlayan haberlere göre Türk.NET adil kullanım kotası sınırlamasını kullanıcıları için kaldırmaya başladı. İnternet ortamında büyük sevinç ve heyecan ile karşılanan bu gelişme ile birlikte AKK olmadan internet kullanmak isteyen binlerce kişi olumlu yönde mesajlar dile getirdiler.

Türk.NET bir süre önce gerçekleştirmiş olduğu anket neticesinde kullanıcılarına AKK olmadan internet kullanıp kullanmak istemeyeceklerini sordu. Bunun üzerine hiçbir ek ücret talep edilmeksizin kendi bünyesinde yer alan ve hizmetini kullanan kullanıcıları için sessizce kotaların kaldırılma işlemlerinin başladığı iddia edildi. YAPA yani Yerel Ağın Paylaşıma Açılması teknolojisini kullanan Türk.NET müşterileri için Adil Kullanım Kotası artık tarihe karıştı diyebiliriz. Bu ağı kullanmakta olan kullanıcılarını arayarak otomatik sözleşme sunmaya başlayan Turk.NET böylelikle sözleşmeyi kabul eden kullanıcılarını adil kullanım kotası olmadan bir internet kullanma olanağı bulmalarını sağladı. İnternet ortamında bazı siteler içerisinde bu konunun tam netleşmediği hatta bazı kullanıcıları etkilemediği gibi söylemlerde mevcut. Tüm Türkiye'deki kullanıcıların bu işlemden yararlanamayacaklarını söyleyenlerde mevcut diyebiliriz.

Diğer yandan konular hakkında açıklama getirmiş olan Turk.NET kendi web sitesi üzerinde YAPA hakkında detaylı bilgi vermiştir. TURK.NET'in sitesiniz ziyaret ederek, adil kullanım kotası olmaksızın internet kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilir ve gerekli tüm bilgilere erişebilirsiniz.

AKK Adil Kullanım Kotası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor